Vesztes nyitány

A harmadik negyed elején úszott el a meccs, amelyet aztán majdnem megmentett a fiú U18-as vízilabda-válogatott a podgoricai világbajnokságon. A csapat 16-14-re kapott ki Montenegrótól.

Pusztai Viola Szünnappal kezdődött pénteken a fiú U18-as vízilabda-válogatottnak a podgoricai világbajnokság. Persze, ahogy azt a csapat újoncától, Baksa Benedektől megtudtuk, nem telt tétlenül a nap, hiszen két edzés plusz videózás is szerepelt a programban. Aztán a fiúk este részt vettek az ünnepélyes megnyitón, és megnézték a Montenegró–Olaszország mérkőzést, amelyen 15-15-ös döntetlen született.

– Nagyon jó meccset játszottak a csapatok, teltház előtt – mondta honlapunknak a 16 éves játékos, akitől persze arról is érdeklődtünk, izgul-e az első világversenyén. – Eddig nagyon jól érzem magam a vb-n, az volt az év elején a célkitűzésem, hogy itt lehessek. Most még egyáltalán nem izgulok, inkább türelmetlenül várom, hogy játszhassak az erős magyar csapat tagjaként.

Csaknem beérte ellenfelét a magyar válogatott, de a harmadik negyedben adott nagy előny végzetesnek bizonyult Forrás: wpolo.me

Csaknem beérte ellenfelét a magyar válogatott, de a harmadik negyedben adott nagy előny végzetesnek bizonyult  •  Forrás: wpolo.me

Nos, Horkai György szövetségi kapitány a házigazdák elleni meccsen még nem dobta mélyvízbe a fiatal pólóst, így az ugyancsak kimaradó Kardos Alexanderrel együtt a lelátóról nézhették, hogy a társak nehezen találják a góllövő-formájukat, nemkülönben a hatékony emberhátrányos védekezést. Így pedig a montenegróiak az első negyedtől kezdve folyamatosan két-három góllal vezettek.

Az első félidőben elöl leginkább Nagy Ádám remekelt, hátul pedig Bányai Márk tartotta meccsben a csapatot a védéseivel. Az ellenfél centerének egy ideig még az életkedvét is elvette, miután ugyanazon támadáson belül kétszer is bravúrosan hárította a közeli lövését. A második negyed végén parádés magyar gólt is feljegyezhettünk: a center Fekete Gergő remek passzt kapott, és háttal a kapunak hirtelen mozdulattal bevágta a labdát a hálóba.

Amilyen álomszerű volt a 16 éves játékos találata, 5-7 után olyan rémálomszerűen folytatódott a meccs. Emberelőnyből, távolról, centerből, szóval mindenhonnan záporoztak a gólok a magyar kapuba, így három perc elteltével már 11-5-re vezettek a házigazdák. Augusztus 27-e végképp fekete napként vonul a történelembe – futott át bennem, miután végigpörgettem a magyar utánpótlás-válogatottak nemzetközi meccseken elért eredményeit: nem született győzelem.

Fekete G

Fekete Gergő kiválóan játszott a montenegróiak ellen  •  Fotó: Dobos Sándor/waterpolo.hu

Nos, nem sokat tévedtem a „Fekete-nappal”. A folytatásban ugyanis a montenegróiak képtelen voltak tartani Fekete Gergőt, amellett, hogy kiállításokat harcolt ki, szinte minden lövéséből gól lett. A kilencedik magyar találatot például úgy szerezte, hogy a vízből kiemelkedve fél kézzel kapta el a labdát, majd tette a hálóba. Olyan teljesítményt nyújtott a mérkőzésen, hogy ha focista lenne, már rég neves európai klubcsapatok érdeklődnének iránta.

Szóval, az ő remeklése is hozzájárult ahhoz, hogy a magyar válogatott a negyedik negyedben elkezdett felzárkózni, s három és fél perccel a meccs vége előtt már csak egy gól volt a két csapat közti különbség Burián okos lefordulása és gólja után. Ekkor azonban Montenegró ötméterest végezhetett el, majd távoli ejtésgóllal növelte ismét háromra az előnyét.

A fiúk mindent megtettek az utolsó percekben, hogy legalább döntetlenre mentsék a meccset, de a harmadik negyedben adott tetemes előny végül behozhatatlannak bizonyult. Horkai György együttese 16-14-es vereséggel kezdte a világbajnokságot. Fekete öt, Nagy négy gólig jutott a mérkőzésen.

– Az első mérkőzés mindig nehéz, pláne akkor, ha olyan erős ellenféllel nézünk szembe, mint a montenegróiak – nyilatkozta honlapunknak Fekete. – Azt gondolom, emiatt nem sikerült úgy az első két negyed, ahogy szerettük volna. A harmadikban kinyíltunk, így elmentek öt góllal, de hajtottunk, nagyon akartunk, azért sikerült felzárkóznunk a meccs végére. Nem vagyok száz százalékig elégedett a saját teljesítményemmel, az első negyedben két labdát veszítettem, utána azonban valóban összejöttek a dolgok. Sajnos, egy gólomat nem adták meg, egy pedig határeset volt, megállt a gólvonalon. De ez még csak az első meccs volt, folytatni kell! A következő meccseken még többet várok magamtól.

A csoport másik mérkőzésén az olaszok 18-9-re győztek a brazilok ellen. További eredmények és a meccs statisztikája a világbajnokság hivatalos oldalán megtekinthető.

FIÚ U18-AS VILÁGBAJNOKSÁG, PODGORICA
Csoportmérkőzések:
Montenegró–Magyarország 16-14 (4-2, 3-3, 6-4, 3-5)
Gólszerzők: Ukropina 4, Saveljic 3, Cetkovic 2, Radovic 2, Mijuskovic 2, Franeta, Banicevic, Dragovic, illetve Fekete G. 5, Nagy Á. 4, Vadovics 2, Burián 2, Sugár
Augusztus 28., vasárnap: Magyarország–Brazília 21.00
Augusztus 29., hétfő: Olaszország–Magyarország 18.20
Augusztus 31., szerda: nyolcaddöntő
Szeptember 1., csütörtök: negyeddöntő
Szeptember 2., péntek: elődöntő
Szeptember 3., szombat: döntő