Vettel nyerte a harmadik szabadedzést

image

Sebastian Vettel az utolsó pillanatban győzte le Jenson Buttont az Indiai Nagydíj harmadik szabadedzésén.

Csak négy tizedmásodperc különbség alakult ki a Red Bull és a McLaren között az egy órás gyakorlás végére, a két pilótát csapattársaik, Mark Webber és Lewis Hamilton követte a harmadik és negyedik helyen, mögöttük a Ferrarik végeztek.

A Red Bull állt az élen az edzés nagy részében, Webber az élpilóták közül elsőként futott mért kört, majd Vettel került az első helyre, 1:26.311-es idővel.

Amikor az időmérő edzés szimuláció megkezdődött, a pénteki első, Felipe Massa megelőzte Vettelt, 1:26.058-as idővel – ám nem sokkal később Button 1:25.942-es időt futott.

A McLarent Fernando Alonso 1:25.784-es ideje taszította le az első helyről, de Button válaszolni tudott, 0.6 másodperces előnnyel 1:25.191-es időt futott.

Úgy tűnt, Button meg tudja tartani első helyét, bár Hamilton és Webber közel került a brit pilótához.

De a világbajnok, Sebastian Vettel volt az, aki örülhetett, a leintést követően 1:24.824-es idővel zárt, Buttont 0.367 másodperccel előzte meg és ismét a pole pozícióra esélyes pilótává lépett elő.

Webber, Hamilton és Alonso mögött a hatodik helyezett Massa első vezetőszárnya továbbra is láthatóan vibrált az edzés nagy részében, végül egy sokkal stabilabb specifikációra cserélték le, utolsó köreire.

A Force India jó esélyekkel várhatja az időmérő edzést. Paul di Resta a hetedik, Adrian Sutil a kilencedik lett, kettejük közé Nico Rosberg fért be. Mindkét Mercedes az első ötben volt addig, míg a lágy keveréket el nem kezdték használni. Michael Schumacher végül a 11. lett, Sebastien Buemi mögött.

A hazai versenyét futó Narain Karthikeyan az utolsó kanyarnál megpördült, de folytathatta az edzést és a 22. helyen zárt.

Az egyetlen említésre méltó baleset Bruno Senna nevéhez fűződik, a Renault pilótája az utolsó körben hagyta el a pályát, de szerencsére elkerülte a gumifalat. A pálya határait keresve azonban több pilóta is kisebb hibát vétett.

Az Indiai Nagydíj időmérő edzése helyi idő szerint 14 órakor kezdődik.