Világcsúcs és olimpiai arany: Hosszú Katinka leúszta a mezőnyt!

Hosszú Katinka nyerte a Magyar Csapat második aranyérmét Rióban: úszónőnk magabiztosan nyerte a 400 m vegyes döntőjét.

Hosszú Katinka már a kora délutáni elődöntőben nagyon magabiztosan és meggyőzően úszott, olyannyira, hogy mindössze 15 századdal maradt el a világcsúcstól – természetesen utcahosszal meg is nyerte futamát. A döntő résztvevői közül ő volt az egyetlen, aki 4:30-as időn belül tudott a célba csapni, egészen pontosan 4:28.58-cal. A második legjobb kvalifikációs idő 4:32.75 volt, amit a spanyol Mireia Belmonte García produkált.

A helyi idő szerint este 10 órakor kezdődő döntőkre kis híján megtelt az Aquatics Center Rióban, ahol magyar zászlót is fel lehetett fedezni a nézőtéren. A rajtot nem a legjobban kapta el a magyar úszó, de már az első fordulónál az élen volt, és fokozatosan szakadt el a mezőnytől. 200 méternél már több mint két másodperc volt az előnye, természetesen a világcsúcs részidőn belül úszott szinte végig.

Győzelméhez egy pillanatig sem férhetett kétség, a kérdés az volt, hogy lesz-e új világcsúcs… Lett! Nem is akármilyen: 4:26.36-os idővel csapott célba a magyar úszóklasszis, amivel átadta a múltnak Je Siven londoni olimpián felállított csúcsát (4:28.43). A második helyen az amerikai Maya Dirado zárt közel öt másodperccel lemaradva, a harmadik a spanyol Belmonte García lett mintegy hat másodperccel Hosszú Katinka mögött.

Csak összehasonlításként: Hosszú Katinka a 2012-es londoni olimpia döntőjében 4:33.49-et úszott, amivel a negyedik helyen zárt. A magyar csapat a riói olimpia első napján máris két aranyérmet szerzett! Jöhet a folytatás!