Világkupa: Parádés meccsen döntetlen a szerb-horvát csoportrangadón

szerbiafelkeszulesitorna201607

Óriási csatát vívott egymással a regnáló olimpiai bajnok a vb-címvédő ellen.

A Világkupa B-jelű csoportjában a szerbek Horvátországgal szemben mérkőztek meg. A mérkőzés a csoportelsőségről szólt.

Nos, sokkal jobban kezdett a vb-címvédő, hiszen az első negyed felénél már 3-0 állt az eredményjelzőn. A továbbiakban kapaszkodtak a szerbek Stojanovics és Jakksics találataival feljöttek egyre, de Vrlics 4-2-re módosította az állást. A második nyolc percben utolérték a szerbek a horvátokat, de 4-4 után nem tudták átvenni a vezetést. Sőt, megint a horvátok vették a kezükbe a meccset, 6-4 után jött ismét Stojanovics. A nagyszünetben 6-5 állt a táblán a horvátoknak.

A fordulás után is futottak a szerbek az eredmény után. Ugyanaz volt a forgatókönyv, mint az első félidőben. Csak egyenlítésre futotta Savics legényeitől, így maradt a közte egy a záróakkord előtt. A negyedik negyed hajrájában 10-9 volt a horvátoknak. Az utolsó egy percben azonban Vukicsevics kiállítását Rasovics használta ki, 10-10.

A döntetlen azt is jelenti, hogy a horvátok végeztek a csoport élén. Ivica Tucak együttesére holnap vélhetően Dél-Afrika vár, még a szerbekre várhatóan az ausztrálok.