Világliga: a horvátokat legyőztük – a szerbek ellen játszunk az 5. helyért

Mínusz kettőről álltunk föl az utolsó negyedben.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Tegnap horvátokat Montenegró verte, a magyar csapatot pedig Olaszország, így mindkét gárda az alsóágon folytatta ma.

Az első negyedben Vigvári és Sedlmayer góljaival megléptünk, 3-1, de Buslje találata 3-2-re módosította az állást. A második nyolc percben potyogtak a gólok olyannyira, hogy tíz találat is esett. 7-7 után ismét Buslje lapos lövése révén 8-7 volt oda a nagyszünetben. A harmadik nyolc percben Erdélyi fej fölé bombázta, majd Fatovics lövése talált utat a kapuba 9-8 oda. A záróakkord is szorosan alakult, bár Benics góljával 11-9-re elhúztak a horvátok, innen jöttünk vissza. Előbb Hosnyánszky majd Nagy találatával. Sőt, Manhercz révén már vezettünk. A kegyelemdöfés a végén jött, mikor a horvátok támadtak, megszereztük a labdát és Angyal egy egészpályás találattal beállította a 13-11-es végeredményt.

Holnap 16.30-tól tehát Szerbia következik az 5. helyért.

Világliga, 5-8. helyért:

Magyarország – Horvátország 13-11 (3-2, 4-6, 1-1, 5-2)
Gólszerzők.: Vigvári Vendel 3, Manhercz K. 2, Kovács Gergő 2, Sedlmayer 2, Angyal 1, Nagy Á. 1, Hosnyánszky 1, Erdélyi 1, ill. Fatovics 2, Jokovics 2, Bukics 2, Buslje 2, Dobud 1, Benics 1, Burics 1