Világliga: biztos sikert aratott válogatottunk a vb ezüstérmes ellen

MTI Fotó: Illyés Tibor

Szép játékkal vertünk a spanyolokat a világligán.

Budapest, 2017. december 19. Parkes Rebecca (elöl) és a spanyol Matilde Ortiz Reyes a nõi vízilabda világliga európai selejtezõjében, a Magyarország - Spanyolország mérkõzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. december 19-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Parkes Rebecca (elöl) és a spanyol Matilde Ortiz Reyes a nõi vízilabda világliga európai selejtezõjében, a Magyarország – Spanyolország mérkõzésen a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. december 19-én.

A világliga novemberi fordulójában egy góllal kikaptunk Hollandiában, így most a spanyolok ellen javíthattunk.

A mérkőzés előtt három játékosunktól is elbúcsúzott a nagyérdemű, hiszen Takács Orsolya, Bolonyai Flóra és Tóth Ildikó végleg szögre akasztotta a sapkát.

Az első negyedben Szücs használt ki egy fórt, majd Ortiz a hajrá előtt egyenlített. Az utolsó percekben Horváth, Garda majd Keszthelyi is villant, így 4-1-re vezettünk. A második nyolc percben már 5-1 is volt az eredmény Gurisatti révén. A közte négyet tartottuk a nagyszünetig, parádés védekezéssel 7-3 volt az eredmény.

A fordulás után Horváth csavargóljával öt is volt közte, de Judith Forca kialakította a 9-5-ös eredményt. A záróakkordban belehúzta a spanyolok, hiszen Anna Espar majd Clara Espar 9-7-re módosította az eredményt.  Majd egy megúszásból Beatriz Ortiz pofozta be a labdát. Szerencsére két perccel a vége előtt Gardának tettük be fórba, 10-8. A végeredményt Judith Forca állította be, így 10-9-re győztünk.

Világliga, európai selejtező, 2. forduló:

Magyarország – Spanyolország 10-9 (4-1, 3-2, 2-2, 1-4)

Magyarország: Gangl – Szilágyi, Máté, Szücs G. 1, Parkes, Keszthelyi 4, Leimeter. Csere: Gurisatti 1, Horváth B. 2, Vályi V., Gyöngyössy, Garda 2. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Spanyolország: Ester – A. Espar 1, B. Ortiz 4, M, Ortiz,. C. Espar 2, Pena, Leiton. Csere: Bach, Lloret, Forca 2, Crespi, Garcia. Szövetségi kapitány: Miguel Angel Ocha

Bíró Attila az M4 Sport-nak: Nagyon boldog vagyok, hogy ez a fiatal csapat ilyen főhokú meccset játszott. Nagy gratuláció a lányoknak és a szurkolóknak, hiszen az elmúlt két évben bárhol is játszott a válogatott jó hangulatot teremtett. A végén kicsit elfáradtunk, de a zónánk nagyon jól működöt és Gangl Edina is jól védett.