Világliga: Japán elleni győzelemmel zártuk a csoportkört

Négygólos győzelmet arattunk Japán ellen.

Jól kezdtünk, először Német majd Bátori mattolta Tanamurát. Ezek után a japánok feljöttek. Előbb Arai majd Inaba volt eredményes, 2-2. A két csapat végül 3-3-mal kezdhette meg az második nyolc percet, ahol Arai talált be, majd jött Erdélyi, 4-4. A folytatásban sem engedte egymást a két gárda, végül 6-6-os döntetlen állt a nagyszünetben az eredményjelzőn.

A fordulás után Német révén már 9-7 volt az eredmény, de a záróakkordra Inaba hozta közelebb a japánokat. A záróetapban nem termett sok babér ellenfelünknek. Német duplájával, majd Kállay és Várnai góljával már 13-8 volt az eredmény, végül Arai állította be a 13-9-es végeredményt.

A győzelem azt is jelenti, hogy a csoport második helyén végeztünk, így az ausztrálokkal játszunk holnp 15 órától a negyeddöntőben.