Világliga: Négy góllal kikapott a Benedek-csapat Görögországban

magyar-gruz0102

Férfiválogatottunk Patraszban szenvedett 12-8-as vereséget a világligában.

Az első negyed után már 2-0-ra vezettek a görögök. A folytatásban pedig Fountulisz révén már három volt a görögök előnye. A negyed végére apadt az előny, hiszen Hosnyászky, Bátori és Vámos is betalált. A hajrában azonban Mourikisz majd Gennidounias révén már 6-3 volt oda. Sőt, a nagyszünetben négy gól volt a hellén előny.

A fordulás után voltak jó periódusai a csapatnak 10-5-ről 10-7-re feljött a csapat és a záróakkord előtt csak három volt közte. Az utolsó negyedben Gennidounias révén ismét négyre nőtt a hátrány és ez a végig megmaradt, így 12-8-ra győztek a hellének. A visszavágón, május 10-én – ha a papírformák bejönnek addigis – négygólos hátrányt kell majd ledolgozni a csoportgyőzelemért és a világliga szuperdöntőért a BEnedek-csapatnak. Az Eb-n azonban január 12-én találkozik egymással a két gárda a csoportban.

Benedek Tibor a mérkőzés után: „Sajnos, ezen a napon volt ekkora különbség a két csapat között. Azzal, hogy mi nem lőttük be az elején az előnyöket, és aztán később sem igazán, és ők pedig jóval hatékonyabban használták ki azokat, a harmadik negyedre kialakult egy nagy különbség. Nagy Viktor beállt a szünetben, utána nagyjából tartottuk a döntetlent, mint részeredmény, de nem tudtunk közelebb jönni. Ez a görög válogatott most tele van önbizalommal, kirobbanó formában vannak a játékosai. Most nem igazán tudnék pozitívumot kiemelni a mi játékunkból.” – fogalmazott az mvlsz.hu-nak.

Férfi világliga, harmadik forduló:

Görögország-Magyarország 12-8 (2-0, 5-3, 3-4, 2-1)
Gólszerzők: Vlachopoulosz 3, Fountoulisz 2, Gennidounniasz 3, Mourikisz 2, Mylonakisz, Gounasz, ill. Vámos 2, Hosnyánszky 1, Bátori 1, Erdélyi 1, Manhercz K. 1, Salamon 1, Mezei 1