Világliga: ötösökkel vereség – nem jutottunk a legjobb négybe

Parádés első két negyed, majd döntetlen és ötösökkel vereség Ausztráliától.

MTI Fotó: Czagány Balázs

A csoportmeccsek után, a negyeddöntőben Ausztrália volt az ellenfelünk a belgrádi világligán. A kengurúk a harmadik helyen végeztek csoportukban, mi pedig a másodikon.

Nos, a mérkőzés elején Campbell értékesített egy fórt, majd Jansik és Gór-Nagy is eredményes volt, 2-1. A második nyolc perc álomszerű volt, hiszen Bátori, Erdélyi és Pásztor is betalált, még a másik oldalon a jó védekezésünknek köszönhetően nem esett gól, 5-1.

A fordulás után nem a miénk volt a harmadik negyed. Az auszik Edwards lövése után feljöttek egy gólra. Szerencsére Bátori a legjobbkor tüzelt a legjobb helyre, így 7-5 volt a záróakkord előtt. A folytatásban érkezett Nagy Ádám, akinek a találata már a 8-6-ot jelentette. Ezek után kapaszkodott Ausztrália,. Campbell majd Roach révén 8-8. Az utolsó másodpercekben 10-9-re mentek az auszik, de Pásztor bevágta a fórt, így jöhettek az ötösök.

A ráadást az auszik bírták jobban idegekkel, 15-16-nál Bátori lövése kimaradt.

Holnap a Szerbia -Kanada meccs vesztesével játszunk az 5-8. helyért.