Világliga: pontot szerzett női válogatottunk Spanyolországban

keszthelyi rita01

Hektikus meccsen egyetlen pontot elhozott csapatunk Spanyolországból.

Az Európa Kupa szuperdöntője után, női válogatottunk maradt Spanyolországban, hiszen a Világligában az ibériaiak vártak a csapatra.

Nos, a vb második csapat rosszul kezdte a mérkőzést, de mi annál jobban: Keszthelyi, Szilágyi és Gurisatti góljaira csak Garcia tudott válaszolni. A második nyolc percben 6-1-es etapot produkáltak a hazaiak, ezzel 7-4 volt oda. A fordulás után kapaszkodtunk, olyannyira, hogy egyre visszajöttünk, 7-8-ra így a záróatepaban esély nyílt a győzelem megszerzésére is. Végül kilenc gól is született az utolsó negyedben, 12-12 állt a mérkőzés végén az eredményjelzőn, így következhettek az ötösök.

A ráadást a spanyolok bírták jobban, végül 15-13-ra nyertek. A magyar csapat tehát egyetlen nagyon értékes ponttal gazdagodott.

Az utolsó körben Oroszországba utazik a magyar válogatott május 1-jén.

Női világliga selejtező, 5. kör:

Spanyolország–Magyarország 12–12 (1–3, 6–1, 1–3, 4–5 – ötméteresek után 3–1)

Spanyolország: Ester – B. Ortiz 3, C. Espar 1, M. Ortiz, Leiton 1, Pena, A. Espar 1. Csere: Bach, Lloret, Forca 1, Crespi 1, Garcia 4. Szövetségi kapitány: Miguel Angel Ocha

Magyarország: Kasó – Szilágyi 2, Keszthelyi 5, Parkes 1, Máté, Szücs G., Vályi V. Csere: Gurisatti 2, Horváth B. 1, Leimeter 1, Gyöngyössy, Csabai, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila