Világliga selejtező: nehéz győzelem Drezdában

vamos01

Ötméteresek után sikerült legyőznünk a németeket.
vamos01Fotó: Fina Budapest 2017)

A mieink Drezdában ugrottak vízbe a németk ellen a világliga selejtezőjében.

Nos, Jansik Dávid révén mi szereztük meg a vezetést, egygólos előnyünket pedig a negyed végéig megtartottuk. A második nyolc percben már kettő is volt közte nekünk, amikor a németek Resovics és Real révén egalizáltak. A nagyszünetben viszont sikerült egy góllal meglépni Jansik Szilárd jóvoltából, 7-6.

A harmadik negyed eléggé hektikusan alakult, Bátori és Sedlmayer találatával 9-6-ra is mentünk, végül nekünk kellett futni az eredmény után, 9-10-nél jött két Vámos bomba és már 11-10-re ismét mi mentünk. A záróakkordban Eidner egalizált, majd Strelezkij révén már eggyel a németek mentek, a végén sikerült Hárainak egalizálnia, így 12-12 lett az eredmény.

Az ötösöket mi bírtuk jobban, így 17-16-ra nyertünk.

Világliga és Európa Kupa selejtező:

A-csoport:
Németország-Magyarország 12-12 (1-2, 5-5, 4-4, 2-1 ötméteresek után: 4-5)
Gólszerzők.: Real 4, Stamm 3, Strelezkij 3, Schütze 2, Eidner 2, Restovics 1, Preuss 1, ill. Vámos 4, Hárai 3, Sedlmayer 3, Manhercz K. 2, Bátori 2, Erdélyi 1, Jansik Sz. 1, Jansik D. 1

Oroszország-Málta 23-4 (6-1, 5-2, 6-0, 6-1)