Világliga: sima győzelem Japán ellen – jöhetnek a világbajnok horvátok

Budapest, 2018. június 20.
MTI Fotó: Czagány Balázs

Japán nem jelentett gondot, csütörtökön már a negyeddöntőben a vb-győztes horvátokkal küzd meg a magyar válogatott.

Budapest, 2018. június 20. Zalánki Gergõ (b) és a japán Okava Keigo a férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntõjének harmadik fordulójában játszott Japán - Magyarország mérkõzésen a fõvárosi Duna Arénában 2018. június 20-án. MTI Fotó: Czagány Balázs

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

Az ausztrálok elleni siker után, valamint a montenegróiakkal szembeni vereséget követően Japán ellen zártuk a csoportmeccsek sorát a Világliga budapesti szuperdöntőjében.

Jól kezdődött számunkra a találkozó, hiszen Jansik, Zalánki, Angyal majd Mezei góljával már 4-0 volt ide. Ezek után jött Japán első gólja, Selya megúszásból volt eredményes. Majd Bátori visszaállította a közte négyet az etap végén, 5-1. A második nyolc percben folytatódott a magyar dominancia, Mezei majd Vámos is betalált, a japánoknál Inaba duplázott, majd érkezett a fiatal Pohl, aki kiharcolt egy ötöst, és értékesített is azt, 8-3. A nagyszünet után sem volt kérdés a győztes kiléte, Vámos révén már hat volt közte, 11-5. Az utolsó etapban Erdélyi percei következtek, aki duplázott, majd Inaba beállította a 14-7-es magyar győzelmet.

Holnap a negyeddöntőben megismétlődik a tavalyi vb döntő, hiszen Horvátország lesz a magyar válogatott ellenfele.

Japán – Magyarország 7-14 (1-5, 2-3, 2-3, 2-3)

Japán: Tanamura – Adachi 1, Shiga, Yoshida, Arai, Inaba 5, Okawa 1. Csere: Koppu, Suzuki, Miyazawa, Takata, Araki. Szövetségi kapitány: Omoto Yoji

Magyarország: Kardos – Manhercz, Zalánki 2, Jansik D. 1, Kovács G., Erdélyi 2, Bedő 2. Csere: Angyal 1, Vámos 1, Mezei 3, Bátori 1, Pohl 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás