Világliga: Simán győzött a Benedek-csapat Grúzia ellen

Könnyedén győzött a megfiatalított válogatott a világliga selejtező nyitányán. A Benedek-csapat hét góllal győzött Grúzia ellen.

magyar-gruz0102

Salamon remekelt (Fotó: MTI)

Az első negyedben már bekezdett a csapat, Erdélyi vitte a hátán a csapatot. Nagy kedvvel válalkozott és pontosan is, hiszen hármat is suhintott. A Bátori és Tóth is eredményes volt. Előbbi egy ötösből, utóbbi egy blokk mellett előtt labdából. A másik oldalon a jó védekezésnek köszönhetően két gól esett. Egy előnyből, még a másik egy figyelmetlenségből, így 5-2-re vezetett a csapat az első negyedet követően. A második negyedben, mintha lemásoltunk volna az elsőt már, ami az etap számszerűségét illeti. Ebben az etapban is ötöt lőttünk és kettőt kaptunk. Hárai is megtette a magáét, kettő szépet csavart. Salamon és Bátori is nagyot lőtt. Ezekkel a találatokkal valamint a grúzok duplájával 10-4 állt a nagyszünetben az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben Lévait Bisztritsányi váltotta a kapuban. Sorra kaptuk a hátrányokat, amikkel rendre élt a grúz csapat. Elől Hárai ismét parádézott, így az ő góljainak is köszönhetően 4-4-es etap után, 14-8 volt az eredmény. A negyedik negyedben a hajrá előtt már Zalánki és Salamon a második találatával jelentkezett, sőt Bedő is meglőtte a magát. A végén még kozmetikáztak a grúzok az eredményen, de így is magabztosan győzött a Benedek-csapat 17-10-re.
Magyarország-Grúzia 17-10 (5-2, 5-2, 4-4, 3-2)

Szolnok, vezette: Savinovic (horvát), Süngü (török)
Magyarország: Lévai – Zalánki 2, Erdélyi 3, Bátori 2 (1), Salamon 2 (1), Decker Á., Hárai 4. Csere: Bisztritsányi (kapus), Gór-Nagy, Manhercz K., Angyal, Tóth M. 3, Bedő 1. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor
Grúzia: Strujic – Tsrepulia 1, Elez 2, Bitadze 1, Jelaca 2, Baghaturia 2, Rurua 1. Csere: Kavtaradze, Khvedeliani 1, Chikvinidze, Chikvaidze, Imnaishvili. Szövetségi kapitány: Jovan Popovics

Benedek Tibor az M4 Sportnak: “Az emberelőnyeink picit mások voltak, a szoros emberfogást próbáltuk még agersszívebben játszani. Nagyon meg vagyok elégedve ezzel a három nappal, nagyon sokat léptünk előre ezzel a fiatal csapattal.Sok fiatal küzd, hogy bekerüljön a szűk Európa-bajnokságra készülő csapatba. Meg tudtuk valósítani azokat a dolgokat élesben is, amiket előtte gyakoroltunk. Jó teljesítmény volt, ezúton szeretném megköszöni a szolnokiaknak, hogy vendégül láttak minket. Nagyon jó közös munkát tudtunk végezni. Mindkét csapatnak hasznos volt ez a felkészülés, nekem leginkább. A következő meccsen már lesznek szolnoki játékosok is a keretben, de nem az összes válogatott.”

Szöveges élőnk a mérkőzésről.:

Vége a mérkőzésnek, 17-10-re győzött a Benedek-csapat.

A harmadik negyed végén 14-8

– Még a végén egy Hárai gól. Elszakadt emberétől, Zalánki pedig nagyon szépen tálalt elé, 14-8

– Bátori fölébombázza, Jelaca pedig egy előnyt értékesít, 10-5

Vége a második negyednek, 10-4-re vezetünk.

– Elhangoztak a kezdő, csapatkiáltások.

– Hamarosan kezdődik a meccs, azt már tudjuk, hogy Lévai kezd a kapuban.

– Erdélyi, Bedő, Decker Ádám elérték az 50 válogatottságot, plakettal köszöntik a bemutatáskor majd őket

– Nagy Ádám ezúttal a kimaradó

– a mérkőzés 16 órakor kezdődik, addig tekintse meg beharangozó írásainkat.

Világliga: Több szempontból is érdekes lesz a magyar-grúz meccs

Világliga: Horvát és török bíró vezeti a magyar-grúzt – Ők fújnak az első játéknapon

Világliga: Megkezdődik a válogatott szezon – Holnap Grúziával játszik a csapat