Visszavágtunk a görögöknek – Elődöntőben a válogatottunk az ifi vb-n

u18asvbpodgorica02

Fordulatos mérkőzésen vertük a görög együttes az ifi vb-n negyeddöntőjében. A találkozót egyszer meg is szakították az időjárás miatt, a rendes játékidő döntetlenje után pedig az ötösöket mi bírtuk jobban.

Nagyot küzdött a csapat (fotó: wpolo.me/facebook)

Az ifi vb-n immár a negyeddöntőket rendezték. A magyar csapat a görögökkel játszott a legjobb négy közé jutásért. Érdekesség, hogy egy évvel ezelőtt is ugyanekkor találkozott egymással a két csapat a bakui Európa Játékokon, akkor a hellének ötméteresekkel győztek.

A mérkőzésen hamar háromgólos előnyre tett szert a görög együttes, mikor Kósa és Vadovics találataival feljött egyre a csapat, 3-2. A hajrában Gkiouvetsis használt ki egy fórt majd Nagy tett hasonlóképpen, 4-3. A második nyolc percben két percig nem esett gól, míg Nagy Ádámot hagyták üresen, aki először lóbált majt ejtett egy szépet, 4-4. Sőt, Vadovics góljával már vezetett is a csapat, 5-4-re.  Ezek után 6-5-nél félbe kellett szakítani a találkozót, az időjárás közbeszólt, így jó félóra után folytatódott az ütközet. A nagyszünetbe pedig megtartottuk egygólos előnyünket, 7-6.

A fordulás után már 9-7-re is ment a csapat, de sikerült visszakapaszkodni a görögöknek. A hajrá azonban a miénk volt, hiszen Vadovics majd Nagy hathatós találataival már 12-10-re vezetett a csapat. A záróakkordban hamar elfogyott az előny, de 12-12-ről ismét a magyar csapat mozdult el. Az utolsó másodpercekben 15-14-es állásnál kaptak a hellének egy fórt, amit Gardikas belőtt, így jöhettek az ötösök.

A büntetőket mi bírtuk jobban, Bányai kettőt is megfogott, Sugár hibázása így belfért, amit azt is jelentette, hogy 18-17-re győzött a válogatott és ott van az elődöntőben.

Ifi vb, negyeddöntő:

Görögország-Magyarország 17-18 (4-3, 2-4, 4-5, 5-3 – 5 méteresekkel 2-3)
Gólszerzők: Giannapoulos 5, Nikolaidis 3, Papasifakis 2, Gardikas 2, Papanastasiou, Gkiouvetsis,illetve Vadovics 5, Nagy Á. 4, Fekete 2, Kósa, Teleki, Burián