Vívó-vb – Az elődöntőben sem állt le Imre Géza, aranyéremért vívhat

Az elődöntőben is folytatta remeklését Imre Géza, nagyszerű vívással legyőzte a dél-koreai Jung Hszeung Hvát, ezzel bejutott a döntőbe a moszkvai világbajnokságon.

Imre-Geza(650x433)Csak az első harmada volt szoros az asszónak, akkor még óvatos volt mindkét párbajtőröző, de Imre így is kéttusos előnyre tett szert a szünetig. A második három percben aztán a magyar vívó nagyon ráérzett a ritmusra, szinte mindig jó tempóban indult, és nagyon pontos, illetve nagyon gyors szúrásokkal teljesen elbizonytalanította ellenfelét. A második pihenő alatt – amint az a nemzetközi szövetség közvetítésében látható volt – Jung a pást szélén ülve igyekezett átgondolni, min is kellene változtatnia, de ha volt is ötlete, megvalósítani nem tudta. Imre a harmadik szakaszban is szenzációsan vívott, így végül nagy fölénnyel, hét találatnyi különbséggel győzött.

Ellenfele a döntőben a francia Gauthier Grumier lesz.