Vizes vb: A csütörtöki nap összefoglalója

A női vízilabda-válogatott fölényes sikert aratott Franciaország ellen. A magyar lányok remek védekezéssel 18-3 arányban győzték le aktuális csoportellenfelüket. A nyílt vízi úszás 5 km-es csapatversenyében Magyarország a hetedik helyen végzett.

Vízilabda:

Merész András a több gólos vezetés ellenére sem hagyta kiengedni csapatát, az egész mérkőzés alatt nagy iramot kért a válogatott tagjaitól. Magyarország ezzel a győzelemmel megszerezte a harmadik helyet a csoportjában, két nap múlva következik az amerikaiak elleni meccs a nyolc közé jutásért.

lányokFotó: bumm.sk

Magyarország – Franciaország 18-3 (5-1, 1-1, 7-0, 5-1)

Gólszerzők: Bujka Barbara 6; Keszthelyi Rita 5; Kisteleki Dóra 3, Tóth Ildikó 2; Antal Dóra és Illés Anna 1 illetve Louise Guillet 2; Jaskova 1

Nyílt vízi úszás:

Az 5 km-es csapatverseny végén a Christian Reichert, Rob Muffels és Isabelle Franziska Harle által alkotott Németország csapata ért célba elsőként, 55 perc 14 másodperc 4 tizedmásodperces idővel. A második helyen 17 másodperces hátrányban, holtversenyben futott be a brazil és a holland trió.

úszókA magyar csapat / Fotó: MTI

A 22 csapatot felvonultató mezőnyben a Risztov Éva, Gyurta Gergely és Székelyi Dániel alkotta magyar együttes 56 perc 8 másodperc 4 tizedmásodperces eredménnyel végzett a hetedik helyen.

6. Ausztrália +53.0
7. MAGYARORSZÁG +54.0 (GYURTA GERGELY, SZÉKELYI DÁNIEL, RISZTOV ÉVA)

Műugrás:

A férfi műugrók 3 méteres versenyében Bóta Botond a 61 indulóból az 54. helyen végzett, ezzel nem jutott tovább az elődöntőbe.

Bóta_BotondBóta Botond / Fotó: MTI

A 20 éves magyar versenyző hat ugrására összesen 282.05 pontot kapott, a legjobb teljesítményt a kínai Cao Jüan nyújtotta, akit 517.40 ponttal jutalmaztak a bírák.

Toronyugrás:

A nők toronyugró számában meglepetésre a mindössze 16 éves észak-koreai Kim Kuk Yang nyert aranyérmet.

műugróFotó: channelnewsasia.com

Meghatódva vette át az aranyérmet Kim Kuk Yang, aki ezzel megszerezte Észak-Korea történetének első aranyérmét a kazani világbajnokságon.

1. Kim Kuk Yang (Észak-Korea) 397.05 pont
2. Zsen Csian (Kína) 388.00
3. Pamg Pandelela-Rinong (Malajzia) 385.05

Szinkronúszás:

A szinkronúszók páros szabad programjának a döntőjét is ma rendezték Kazanyban. A tegnapi nap után Natalia Ishchenko újabb aranyérmet szerzett.

2668972 30.07.2015 Наталья Ищенко и Светлана Ромашина (Россия), завоевавшие золотые медали в финале соревнований по синхронному плаванию среди дуэтов, на церемонии награждения XVI чемпионата мира по водным видам спорта в Казани. Александр Вильф/РИА Новости

A hazaiak nagy kedvence, Ishchenko megszerezte harmadik aranyérmét is a kazanyi vizes vb-n, miután a szinkronúszók páros szabad programjában is a legjobbnak bizonyult Svetlana Romashinával az oldalán.