Vizes vb: férfi válogatottunk kipipálta Montenegrót

Négy góllal győzött Montenegró ellen férfi csapatunk.

Fotó: MTI

Vámos lőtt távolról egy bombát rögtön az első támadásból, majd jött a válasz Banicsevics révén, 1-1. Ezek után ismét mi szereztünk vezetést Pohl jóvoltából, de a hajrá előtt betalált ismét ellenfelünk. A negyed végén pedig 3-3 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben 4-4 után sikerült elhúzni, Zalánki lőtt egy duplát, így 6-4 volt a nagyszünetben.

A fordulás után sikerült már 9-4-re is elhúznunk. Varga gólját videózták is, aztán megadták. A továbbiakban Montenegró zárkózott és a negyed utolsó másodperceiben Mrsics 9-6-ra alakította az eredményt. A záróakkord soákig két gól volt a közte, majd jött Zalánki 10-7-re módosítva az állást. A hajrában Angyal visszaállította a közte négyet, 11-7. A vége 12-8 lett.

Ami a további eredményeket illeti, a csoportunkban Georgia 14-10-re nyert Brazília ellen. A B-csoport rangadóján nem bírt egymással a horvát és a görög csapat, valamint a japánok egyetlen góllal nyertek a németek ellen A C-jelű négyesben a spanyolok és az olaszok gáláztak. A D-csoportban a szerbek egy gólgazdag meccsen verték az amerikaiakat, az ausztrálok pedig simán Kazahsztánt.

Eredmények, vízilabda, férfiak, csoportkör, 1. forduló:
A csoport (Margitsziget):

Montenegró – Magyarország 8-12 (3-3, 1-3, 2-3, 2-3)
Gólszerzők: Marko Petkovics 4, Mrsics 1, Radovics 1, Averka 1, Banocsevics 1, ill Zalánki 4, Jansik 2, Vámos 2, Varga Dénes 1, Angyal 1, Burián 1, Pohl 1