Vizes vb – Győzelemmel rajtolt a női vízilabda-válogatott

image

Győzelemmel mutatkozott be a sanghaji vizes világbajnokságon a magyar női vízilabda-válogatott: Merész András csapata az A jelű négyesben a csoportmeccsek első fordulójában 15 góllal verte meg a kazahok nemzeti együttesét.

Eredmény, A csoport, 1. forduló:

Magyarország-Kazahsztán 21-6 (5-3, 6-0, 6-3, 4-0)
    ——————————————————————

a magyar góldobók: Keszthelyi 5, Takács, Bujka, Drávucz, Antal 3-3, Poszkoli 2, Szücs, Czigány 1-1

Drávucz Rita csapatkapitány bal felső sarkos bombájával szerzett vezetést a magyar gárda a korábbi orosz válogatottakkal is megerősített kazah csapat ellen a budapesti idő szerint vasárnap hajnali összecsapáson, de a rivális egyenlített. Ám csak 2-2-ig állta a sarat a nyitónapi ellenfél, akkor két gyors magyar találat nyomán – különösen Takács Orsolya megúszásgólja volt pompás – megkétszereződött az előny (4-2), s a különbség megmaradt az első szünetig (5-3).

A májusi Kirisi Kupán 16-10-re legyűrt kazahok lendülete a második negyed elején hamar megtört, mivel ekkor gyors egymásutánban – a balkezes center, Bujka Barbara és a szintén duplázó Takács révén – kétszer is bevették a magyarok a kaput (7-3). A folytatásban aztán már tényleg csak az lehetett a kérdés, hogy mekkora különbséggel nyernek Drávuczék.

A félidőre nyolcgólosra hízott az előny (11-3), a végére pedig – döntően az öt alkalommal is eredményes Keszthelyi Rita jóvoltából – 15 találat lett a differencia, s noha akadtak hibák, főképpen a meccs elején, támadásban és védekezésben egyaránt, feltétlenül biztatónak nevezhető a csapat világbajnoki bemutatkozása.
    A magyar válogatott legközelebb kedd délben (12:20 ó) száll vízbe, mégpedig a világbajnoki címvédő Egyesült Államok legjobbjaival. Az amerikaiak a vb női pólótornájának legelső mérkőzésén döntetlenre végeztek a 2008-as olimpiai bajnok hollandokkal.