Vizes vb: szép játékkal, győzelem Brazília ellen

A magyar férfi válogatott habkönnyed győzelmet aratott a brazilok ellen.

Fotó: MTI

Az első hat percben hat gólt is lőttünk a braziloknak, de azért ők is értékesítettek egy fórt. A negyed utolsó másodperceiben érkezett Zalánki sistergős bombája, így 7-1-re vezettünk. A második etapban is nőtt a különbség, és a félidő előtt Dumi passzolt egy varázslatosat Nagy Ádámnak, aki belőtte a vb-n első gólját, 11-3.

A harmadik negyedben sem történt változás. 4-1-re nyertük ezt a nyolc percet. Ez az etap Nagy Ádám és Zalánki Gergő bombájáról marad emlékezetes. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 20-6-ra győztünk.

A mérkőzésen a legjobb játékosnak járó díjat Varga Dénes kapta.

Június 23. (férfiak):

A csoport (Margitsziget):

Magyarország-Brazília 20-6 (7-1, 4-2, 3-1, 6-2)

Magyarország: Lévai – Angyal 2, Manhercz 2, Vámos 1, Mezei 1, Zalánki 3, Varga D. 3. Csere: Pohl 1, Burián 1, Nagy Á. 3, Jansik Sz. 1, Hárai 2. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Montenegró: Barella – Cabral, Couthino, Freitas, Real 2, Guimaraes 1, Silva. Csere: Lacerda 1, Pedroso 1, de Paulo 1, Chiappini, Vicarze, Mendes (kapus). Szövetségi kapitány: Barbaro Diaz