Vizes vb: Szinte hibátlan játékkal győzött női válogatottunk a franciák ellen

vizesvbkeszthelyi2017071801

Nem kegyelmezett női válogatottunk a franciáknak. Keszthelyiék tizenkilenc góllal verték a gallokat.

Fotó: MTI

Tíz, tizenöt góllal kell vernünk a franciákat, körülbelül annyival, mint a hollandok – mondta a kapitány, Bíró Attila a japánok elleni meccs után.

Úgyhogy, aki kijött ma, az gólzáporra számíthatott. Az uszodában megint varázslatos hangulatot teremtett a közönség. 6-7 ezer ember ma is buzdította a lányokat.

A mérkőzésen bekezdett a magyar válogatott. Keszthelyi vezetésével, aki az elején kettőt is lőtt, meg sem állt a csapat hétig. Futószalagon dolgozta ki a csapat a helyzeteket és egy-két elpuskázott lövés is benne volt a 7-0-ás első negyedben. Ezt követően sem állt le a csapat, bár a franciáknak engedélyeztünk két találatot, de mi héttel terheltük meg ismét az ő hálójukat. Külön öröm volt, hogy Illés és Csabai is betalált, akik eddig még nem, így 14-2 állt az eredményjelzőn. A fordulás után Szücs jóvoltából már az összes magyar mezőnyjátékos betalált a vb-n. 20-5 állt az utolsó negyed előtt az eredményjelzőn, amelyre rápakoltunk a záróetapban négyet, így 24-5-re “kivégeztük a franciákat.

Női vízilabda vb:

Franciaország–Magyarország 5–24 (0–7, 2–7, 3–6, 0–4)
Vezette: Florestano (brazil), Shiwei (kínai)

Ffranciaország: Counil – Millot 2, Bachelier 1, Mahieu, Guillet, Valverde, Daule. Csere: Aurore Sacre 1, Battu, Adeline Sacre 1, Deschampt, Barbieux, Derenty (kapus). Szövetségi kapitány: Florian Bruzzo

Magyarország: Kasó – Antal D. 4, Szücs G. 1, Takács O. 2, Keszthelyi 4, Tóth I. 2, Szilágyi 2. Csere: Czigány 2, Gurisatti 1, Illés 1, Bujka 4, Csabai 1, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

– hamarosan jön a magyar meccs

– micsoda meccsel volt a Kína-Kanada találkozó, amit végül 1 másodperccel a vége előtt a juharlevelesek nyertek meg, 9-8-ra