Vízilabda Eb: nagy meccsen kapott ki női válogatottunk – a bronzért játszhatunk

Egygólos vereséget szenvedett a csapat a spanyoloktól a vízi Eb elődöntőjében.

Fotó: MTI/Czagány Balázs

A mérkőzést jól kezdtük, hiszen Gurisatti révén vezettünk 1-0-ra. A válasz sem maradt el, hiszen Anna Espar majd Tarrago révén megfordították a spanyolok a meccset. Az első negyed végén 3-3-as állást mutatott az eredményjelző köszönhető Leimeter akciógóljának. A második nyolc percben Illés révén mi szereztünk vezetést. Anna Espar viszont duplázott ezzel pedig 5-4 volt oda a nagyszünetben.

A fordulás után már 7-5-re is vezettek az ibériaiak innen jött vissza a magyar csapat, 7-7. záróakkordban nagy tempót diktált a spanyol csapat 11-7-re is elhúzott. Innen pedig Keszthelyi duplájával és Leimeter találatával már egyre visszajöttünk. A végén még volt esély az X-re, De Laura Ester védett.

A vereség azt is jelenti, hogy a csapat a bronzért játszhat a hollandokkal és olimpiai selejtezőre megy tavasszal.

Január 23., csütörtök:

A második elődöntőben:

Magyarország – Spanyolország 10-11 (3-3, 1-2, 3-2, 3-4)
Vezette: Dervieux (francia), Stavridis (görög)

Magyarország: Kasó – Máté, Gurisatti 1, Vályi 2, Parkes, Keszthelyi 3, Garda. Csere: Szilágyi, Illés 1, Leimeter 3, Gyöngyössy, Rybanska, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Spanyolország: Ester – A. Espar 3, Ortiz 2, Tarrago 3, C. Espar, Pena, Leiton. Csere: Bach 1, Gonzalez, Forca 1, Crespi, Garcia 1. Szövetségi kapitány: Miuguel Oca