Vízilabda Eb: pazar játékkal vertük az oroszokat

Nagy meccset nyert meg női válogatottunk.

Fotó: MTI/Czagány Balázs

A mérkőzés elején gólzáport rendeztek a csapatok, először Gorbunova vette be a magyar kaput, de erre kettővel válszoltunk, Keszthelyi és Leimeter révén, 2-1. A folytatásban rendre mi szereztük meg a vezetést, az első negyed végén 4-3 állt az eredményjelzőn. A második negyedben Keszthelyi és Vályi villant, így 6-3-re vezetünk.

A fordulás után az oroszok berámoltak zsinórban hármat, de ezek után Keszthelyi és Szilágyi jóvoltából 8-6 volt ide. A záróakkordban Karimova szépített, de a hajrában Illés lőtt egy előnyös gólt, 9-7. Ezek után Gorbunova egyre fel tudta hozni az oroszokat, de egyenlíteni nem tudott a szbornaja.

A csapat holnap után a görögökkel játszik.

Január 15, szerda:
nők, csoportkör, 3. forduló:

Magyarország-Oroszország 9-8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2)
Vezette: Dervieux (francia), Wengenroth (svájci)

Magyarország: Kasó – Máté, Gurisatti, Vályi 1, Parkes, Keszthelyi 4, Garda. Csere: Szilágyi 1, Illés 1, Leimeter 1, Gyöngyössy 1, Rybanska. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Oroszország: Karnaukh – Prokofyeva, Borisova, Gorbunova 3, Serzhantova 1, Simanovich, Ivanova. Csere: Bersneva 1, Karimova 2, Timofeeva 1, Soboleva, Fedotova. Szövetségi kapitány: Alexander Gaidukov