Volvo kupa – Parádés feltámadás után, győzelem a horvátok ellen

volvokupa20160220

1-6-ra is vezetett az olimpiai ezüstérmes Horvátország a Volvo Kupán a magyar csapat ellen az első negyed után. Ezek után beindult a csapat és végül megnyerte a mérkőzést.

(Fotó: vizipolo.hu/archív)

A Volvo Kupa zárónapján az olimpiai ezüstérmes horvátok ellen zártuk a tornát. Az első mérkőzésen simán nyert Montenegró Szlovákia ellen, így két győzelem mellett, egy döntetlen gyűjtöttek Brguljanék.

A magyar válogatott a zárótalálkozó előtt, egy nagy győzelmen, és egy súlyos vereségen volt túl. Az első napon a szlovákokat verte Märcz Tamás csapata (20-5-re), míg a másodikon (9-4-re) kikapott Montenegrótól.

A mérkőzés eleje kísértetiesen hasonlított a tegnapihoz, hiszen a horvátok már 0-3-ra vezettek. Ezek után Kovács zörgette meg a hálót, remekül tálalt Bátori a BVSC játékosának, 1-3. A hajrá nem jól alakult, hiszen sorjáztak a horvát gólok, végül 1-6-ot mutatott az eredményjelző a negyed végén. A második nyolc percben kezdtek éledezni a magyar remények Fülöp majd Bátori vert be egyet-egyet, 3-6. Majd könnyen lehetett volna mínusz kettő is a különbség, de elpuskázott a csapat egy ordító ziccert. Amit megbosszultak a horvátok, hiszen a nagyszünetben 3-7 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után egyre inkább elkapta a fonalat a magyar csapat. Bátori és Vámos is beköszönt a negyedben. Sőt, Nagy Ádám lövése is utat talált a kapuba, ezzel már 6-7 volt az állás. A záróakkordban Manhercz értékesített egy ötöst. Két perccel a vége előtt pedig Tóth volt eredményes, így először vezettünk a mérkőzésen, 8-7-re. A végén Vámos beállította a 9-7-es végeredményt.