Webber volt a leggyorsabb szombat délelőtt

image

A születésnapos Mark Webber nyerte a Belga Nagydíj harmadik szabadedzését is. Szinte végig esett az eső, slick gumit senki sem tetetett fel az egy óra alatt.

Az ausztrál Red Bull-pilóta a szabadedzés végén futotta meg 2:08,988-as körét, ami elég volt az első helyre. Tavaly, száraz pályán szintén ő nyerte itt a harmadik szabadedzést, 1:46,1-es idővel. Webber mögött Hamilton, Alguersuari, Button, Vettel, Buemi végzett. A Toro Rossók különösen jól teljesítettek, úgy látszik, eltalálták a nedves pályára való beállítást.

Nem sokat változott az időjárás péntekről szombatra, az eső megmaradt, és pár fokkal hűvösebb lett. Az edzés elején 14 versenyző is kijött megnézni a tapadási viszonyokat, de mért kör nélkül azonnal visszatértek.

Hamiltonnak tegnap után ismét meggyűlt a baja a vízátfolyásokkal, többször az egyenesben is keresztbe állt alatta a McLaren.

Fél órával a vége előtt végre elkezdődtek a mért körök, a Toro Rosso pilótái váltogatták egymást az élen 2:14-es, aztán 2:13-as körökkel.

Több versenyzőnek volt meleg helyzete a csúszós pályán, Bruno Senna az 5-ös kanyart nem tudta bevenni a Renault-val, Paul di Resta pedig egy gyönyörű piruettet mutatott be a gyors Pouchon kanyarban, miután a hátsó kerekeivel ráment a csúszós rázókőre. Ő előtte az Eau Rouge-ban is majdnem elvesztette az uralmát a Force India felett.

Hibái ellenére a skót újonc nagyon gyors volt, állt az élen is, de volt, hogy csapattársa, Sutil is odaért a táblázat első helyére az itt hagyományosan jól szereplő Force Indiával.

Michael Schumacher próbálta ki először az intermediate gumikat, és kapásból második helyre jött fel. Ezután már szinte mindenki ilyen gumit tetetett fel magának, mivel a pálya állapota lassan javulni kezdett.

A Toro Rossók ekkor tovább javítottak, és hamarosan 2:10 alá is befértek. Az olasz kiscsapat erősnek tűnt az esős körülmények között, de lehet, hogy a többiek csak meg akarták óvni négy-négy szett intermediate, és három-három szett esőgumijukat.

A végén mégis Webber nyerte az edzést egy szenzációs, 2:08.988-as körrel hat perccel a leintés előtt. Hamilton ugyan jobb első szektort futott nála a legvégén, de így is csak a második helyet tudta megkaparintani.