Wimbledon – Lisicki Bartolit is legyőzte

image

Sabine Lisicki nagy csatában nyert a francia Marion Bartoli ellen kedden és ezzel – pályafutása legjobbjaként – bejutott az elődöntőbe az angol nyílt teniszbajnokságon.

A német játékosnak, aki a rendezők jóvoltából szabadkártyával indult Wimbledonban, már a második játszmában – saját adogatásánál – három meccslabdája volt, ám ezt hárította a 2007-ben döntős Bartoli. A mindent eldöntő harmadik felvonásban a francia teljesen elkészült az erejével, egyre többet hibázott és Lisicki szinte kedve szerint nyerte a pontokat, a gémeket, majd a meccset.
    A 21 esztendős játékos a második fordulóban a friss Roland Garros-győztes kínai Li Na ellen is nyert.
    Német női teniszező utoljára 12 esztendeje jutott Grand Slam-torna elődöntőjébe. Steffi Graf, minden idők egyik legjobb játékosa 1999-ben megnyerte a Roland Garrost és döntős volt Wimbledonban.
    Az esőzés miatt jelenleg csak a fedett centerpályán zajlik a játék.