X. Volvo Kupa: Hozta a kötelezőt a Benedek-csapat

20150703Magyarorszag-Szlovakia valogatott tatabanya10

A X. Volvo Kupa zárónapján a szlovákokat simán verte a férfi válogatottunk. A tornát az olaszok nyerték, a taljánok veretlenül győztek, hiszen ma átgázoltak a spanyolokon. 20150703Magyarorszag-Szlovakia valogatott tatabanya10

Az utolsó nap első meccsén az olaszok habkönnyed győzelmet arattak a spanyolok ellen. Giorgettiék tíz góllal ütötték ki az ibériaiakat és lettek tornagyőztesek.

A második meccsen a szlovákok vártak a magyar válogatottra, nem is olyan régen, az 53. Duna Kupán találkoztunk velük, ahol győztünk hét góllal, most is hasonló különbség volt várható. A mérkőzésből négy perc telt el, amikor 2-0-ra már vezetett a magyar válogatott. A kétgólos előnyt a negyed végig tartottuk, ekkor 5-3 állt az eredményjelzőn. A továbbiakban is növelte a csapat előnyét, bár még mindig nem működött minden olajozottan, Manhercz a nagyszünetre 7-4-re módosította az állást.

A fordulás után egyre jobban kezdett játszani a magyar csapat, ennek köszönhető, hogy már 10-5-re is vezetett. A záróakkord előtt azonban három gólra visszajött a szlovák együttes. A negyedik negyed elején a centereink domináltak, Hárai duplázott valamint Kis is meglőtte a magáét. A végén még mindkét együttesnek volt lehetősége, végül négy góllal nyertünk, 13-9-re.

A Benedek-csapat egy győzelemmel, és két vereséggel a harmadik helyen fejezte be a Volvo kupát. Hétfőn már az Eb-n a görögök lesznek az ellenfelek.

X. Volvo Kupa, zárónap:

Magyarország – Szlovákia 13-9 (5-3, 2-1, 3-3, 3-2)
Győr, vezette: Stampalija (horvát), Kouretas (görög)

Magyarország: Bisztritsányi – Bátori 1, Erdélyi, Vámos 1, Decker Á., Varga Dániel, Hárai 4. Csere: Gór-Nagy 1, Hosnyánszky 4, Manhercz K. 1, Tóth M., Kis G. 1, Varga Dénes. Szövetségi kapitány: Benedek Tibor

Szlovákia: Gogola – Famera 3, Zatovic 1, Balaz, Seman 2, Tkac, Koralik. Csere: Hrosik, Durik 1, Bielik 1, Polovic, Bruder 1, Martanovic, Kozmer (kapus). Szövetségi kapitány: Antonio Esteller

Gól – emberelőnyből: 7/11, ill. 2/9
Gól – ötméteresből: 1/3, ill. –
Kipontozódott: Decker Á. (27. p.), Famera (28. p.)

Benedek Tibor a magyar válogatott kapitánya: Lássuk egy kicsit pozitívan ezt a Volvo Kupát. Mindenki nagyon csalódott, én azért annyira nem. Ma három hete kezdtünk el edzeni, van öt új játékosunk, kell egy kis idő, hogy ebből csapat legyen. Ma már láttam nyomait, mindenben egy picit javultunk. Átlőtték a zónánkat háromszor illetve kaptunk egy fölösleges gólt a végén, de a htrányunk jó volt. Volt már emberelőnyünk, voltak centerakcióink. Tudnak mindent a játékosok, ahogy tegnap is megfogalmaztam, el kell találni a kaput, ami kapura ment ugyanis gól lett. – fejezte be az M4 Sport-nak.

Másik mérkőzésen:

Spanyolország-Olaszország 4-14 (1-4, 1-5, 1-3, 1-2)
Gólszerzők: Espanol 1, Mallarach 1, Echenique 1, Minguell 1 ill. Aicardi 3, Luongo 3, Giorgetti 2, Gallo 2, Presciutti 2, Gitto 1, Baraldi 1