Zsankó Petra világbajnoki 5. az U23-as időfutamban

Az elit hölgyekre 36,2 kilométer várt a glasgow-i összkerékpáros világbajnokság egyéni időfutamában. A Stirling körüli penzum nagy része síknak volt mondható, bár kisebb dombocskák nehezítették az előrehaladást, míg az utolsó kilométer a helyi várhoz vezetett fel, ezen rész meredeksége viszont átlag 5,7%-kal bírt.

Nem kevesebb, mint nyolcvanhat hölgy vágott neki a kronónak, közte a magyar színeket képviselve Zsankó Petra. A viszonylag korán indulók közül az amerikai Chloe Dygert ért el remek eredményt, 46 perc 59 másodperc alatt abszolválva a távot (46,22 kilométer/óra). Ez az idő pedig elégnek is bizonyult ahhoz, hogy a 2020-as vb-n súlyos sérülést szenvedő kiválóság, a 2019-es sikere után ismét világbajnoki címet ünnepelhessen. Mögötte nagy volt a harc a dobogós helyekért, az ezüstérem végül az ausztrál Grace Brown, míg a bronz az osztrák Christina Schweinberger nyakába került.

Embed from Getty Images

Zsankó Petra 51:41-es eredménnyel (42,01 kilométer/óra), 4:42-es hátránnyal a 36. helyen zárt. A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) hasonlóan a tavalyi évhez idén is kiosztotta az U23-as, korosztályos világbajnoki címet – mint ismert, először majd a 2025-ös ruandai vb-n lesz külön megrendezve számukra az időfutam és a mezőnyverseny –, amit a német Antonia Niedermaier (abszolút 11. hely) érdemelt ki, a huszonkét esztendős Zsankó ebben az összevetésben az előkelő ötödik helyen végzett!