5-0-ra nyert az olasz válogatott Liechtenstein ellen

Az olasz válogatott vasárnap este 5-0-ra legyőzte Liechtensteint a 2018-as világbajnoki selejtezőben.

Az olasz kapuját ezúttal Gianluigi Buffon védte, aki 169. alkalommal öltötte magára a címeres mezt. A hazaiak Antonio Candreva révén már a második percben szereztek egy nagyon látványos gólt, de az asszisztens tévesen lest jelzett, így a játékvezető nem adta meg a találatot. Ezt követően az olaszoknak időre volt szükségük, mire fogást találtak a liechtensteinieken, de a 35. percben sikerült megszerezniük a vezetést. Az Atalanta balhátvédje, Leonardo Spinazzola passza után Lorenzo Insigne felpörgette a labdát, mellel igazított rajta egyet, majd kapásból a kapufa segítségével a bal felső sarokba zúdította (1–0).

Az első félidőben nem esett újabb találat, a második elején azonban jött a második olasz találat, Insigne tökéletes ütemű kiugratását követően Andrea Belotti kíméletlenül váltotta gólra a helyzetét (2–0). A miniállam válogatottja a fordulás után már nem tudott nagy ellenállást kifejteni, csak az olaszokon múlt, hogy végül mekkora lesz a különbség a két csapat között. A harmadik találatot a 74. percben Éder jegyezte, akit néhány másodperccel korábban megfosztottak egy góltól (3–0).

A negyedik gól az Inter csatárához hasonlóan cserekánt beálló Federico Bernardeschi nevéhez fűződik, aki a 83. percben egy átlövéssel vette be a vendégek kapuját (4–0), míg a hosszabbításban Manolo Gabbiadini is betalált – a változatosság kedvéért ő is csereként szállt be (5–0).

A találkozón Gianluigi Donnarumma és Riccardo Montolivo a cserepadon ült.

OLASZORSZÁG – LIECHTENSTEIN 5-0

Időpont: 2017.06.12. 20:45
Helyszín: Dacia Arena, Udine
Játékvezető: Clancy
Gólszerzők: Insigne (35.), Belotti (52.), Eder (74.), Bernardeschi (83.), Gabbiadini (90.)

Olaszország: Buffon – Spinazzola, Chiellini, Barzagli, Darmian – Insigne, De Rossi, Pellegrini, Candreva (Bernardeschi 60.) – Immobile (Eder 67.), Belotti (Gabbiadini 75.)

Liechtenstein: Jehle – Rechsteiner, Malin, Gubser, Goppel – Polverino (Quintans 87.) – Salanovic (Brandle 59.) , Hasler, Buchel, Burgmeier (Wolfinger 68.) – Frick.