A Mercedes brit klasszisa legutóbb a barbadosi nyaralásán készült képekkel hívta fel magára a figyelmet, melyekből nem csak az derült ki, hogy felhőtlenül szórakozott egy helyi fesztiválon, hanem az is, hogy a mulatság alkalmával még egy szivart is elszívott; ezt ráadásul ő maga osztotta meg közösségi oldalán. Hamilton viselkedése természetesen megosztja az F1-es közösséget: sokan botrányosnak tartják viselkedését, míg mások örülnek, hogy mer önmaga lenni egy olyan korszakban, melyben sokan pont azért kritizálják a sportot, mert hiányoznak belőle az egyedi karakterek.
Az F1i munkatársa inkább az utóbbi véleményt osztja. „Hamilton hosszú ideje saját maga kezeli közösségi oldalait. A barbadosi nyaralásról készült képek kapcsán érkeztek negatív visszajelzések, és való igaz, a nyelvezet nem volt a legmegfelelőbb, a legtöbben viszont pozitívan reagáltak, és ez így van rendjén” – írja legutóbbi cikkében. „Azokban az időkben, amikor a pilótákat személyiségük miatt kritizálják, Hamilton vállalja a sajátját. És kétszeres világbajnokként, aki éppen a harmadik címet űzi, miért ne tehetné ezt? Miközben egyesek a híres popsztárral, Rihannával is összeboronálták, a médiában egyre gyakrabban hasonlítják James Hunthoz, ami minden bizonnyal zene füleinek!”
„Hamilton néha nem érezte jól magát a McLaren szigorú, szabályozott környezetében, a Mercedesnél viszont kapott egy új életet: miközben nagyon jól érezheti magát a Forma-1-től távol, a pályákon a legjobb autóból hozhatja ki a maximumot. Hunt továbbra is az F1 múltjának egyik legnépszerűbb figurája, miközben Hamilton népszerűségével kapcsolatban két különböző eredményt is kaptunk. Az Autosport közvélemény-kutatása szerint ő a legnépszerűbb (Kimi Räikkönent megelőzve), míg a GPDA felmérése alapján nincs benne az első háromban. Itt Räikkönen élén Fernando Alonso és Jenson Button volt a sorrend” – utal arra, hogy az 1970-es évek „playboya” még mindig az egyik legkedveltebb F1-es ikon, míg a szintén kirívóan viselkedő Hamilton megosztja a közönséget.
„Korábban Bernie Ecclestone is dicsérte, mondván nagyon jól végzi világbajnoki kötelezettségeit, hiszen segíti a Forma-1 reklámozását. Hamilton elsősorban arról híres, hogy a Forma-1-ben versenyez, és még az uborkaszezonban is ott van a figyelem középpontjában, így tehát maga a sportág is. Természetesen szembe kell majd néznie a média, a szurkolók és a csapat kérdéseivel, amikor a teljesítménye romlásnak indul, addig viszont, amíg meggyőzően teljesít, és hozza az eredményeket, folytathatja ezt [az életmódot]. A rajongóknak nem kell osztozniuk a Forma-1-en kívüli magatartásán, viszont tiszteletben kell tartaniuk őt, és azt, hogy élvezi az életet, különösen akkor, amikor tudása legjavát nyújtja a versenypályán” – magyarázza a szakíró.
„Természetesen vannak esetek, amikor nagyon fontos, hogy az ember jó példát mutasson, viszont az is nagyon fontos lenne, hogy a Forma-1-es versenyzők önmaguk legyenek. Egyszerűen nem tudod elérni azt, hogy mindenki elégedett legyen – ahogyan azt Hamilton esete is mutatja –, ő azonban úgy tűnik, elfogadta ezt. Eközben a Mercedes tényleg ki tudja hozni belőle a legjobbat, szóval ebből az egészből talán a többi csapat is tanul majd, és egy kicsit nagyobb szabadságot biztosít a pilótái számára…” – zárja gondolatát Medland, aki tehát több szakemberhez és korábbi pilótához hasonlóan nem örül annak, hogy a különböző kötelezettségek miatt háttérbe szorul a pilóták személyisége.