Miután 2008-ban futamgyőzelmet szerzett az IndyCarban, egy évvel később pedig a legjobb három között zárt a legendás Indianapolisi 500 mérföldes viadalon, úgy tűnt, Patrick lehet a következő női versenyző a királykategóriában. Neve több Forma-1-es alakulatnál is felmerült, ő azonban a NASCAR mellett voksolt, tavaly viszont ismét szóba hozták a Forma-1-ggyel, főnöke, Gene Haas ugyanis 2016-tól a királykategóriában is képviselteti magát.
Bár a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) új szuperlicenc szabályai alaposan megnehezítették volna a dolgát, egy ideig maga Haas sem zárta ki, hogy a 33 éves versenyzőnő is szerepel a listáján, az idő múlásával azonban egyre ritkábban merült fel a neve, most pedig ő maga jelentette ki, a kategóriaváltás nem szerepel a tervei között. „Kezdek túl öreg lenni ahhoz, hogy ismét új karrierbe kezdjek” – mondta őszintén a CNN riporterének. „És nem is érzek késztetést arra, hogy valami mást csináljak” – teszi hozzá határozottan, utalva arra, hogy jól érzi magát hazájában.
„Itt a barátaim körében lehetek, és itt van a családom is, miközben nemzetközi szinten versenyzem; nem hiszem, hogy a Forma-1 ezt tudná biztosítani számomra. Néhány évig Angliában éltem, és akkoriban tényleg csak a Forma-1-re tudtam gondolni, de őszintén bevallom, hogy amikor hazajöttem Amerikába, úgy éreztem, hogy ez az a hely, ahol lenni akarok. Soha ne mondd, hogy soha – ez igaz, viszont ebben a pillanatban elégedett vagyok a helyzetemmel és boldog” – magyarázza.
Patrick 2011-ben hagyta el az IndyCart, ahol több szép sikert is elért, a NASCAR-ban viszont eddig nem jöttek az eredmények, ami miatt néhány komoly kritikát is kapott már. A széria legendája, a hosszú pályafutása során hét bajnoki címet szerző Richard Petty például 2014-ben kijelentette, hogy a versenyzőnőnek csak akkor van esélye a győzelemre, ha mindenki más otthon marad, majd megjegyezte, ha férfi volna, senki sem ismerné a versenypályák környékén, az őt övező figyelmet ugyanis annak köszönheti, hogy nőként próbál helyt állni.
A pilótanő nyilatkozata során elmondta, már nem foglalkozik az ilyen, és ehhez hasonló megjegyzésekkel, és azokkal sem, melyek különböző média-megjelenéseivel kapcsolatosak. „Bármit is csinálj az életben, magabiztosnak kell lenned. Meg kell bizonyosodnod arról, hogy valóban hiszel magadban, ezek ellen a dolgok ellen pedig jó vastag bőrt kell növesztened. Minél magasabbra jutsz, annál több ember fog ítélkezni feletted. Az évek alatt én is sokat dolgoztam azon, hogy vastag bőrt növesszek. Az emberek sok bántó dolgot mondanak, de én tényleg sajnálom őket, hiszen negatív jelzőkkel illetnek valakit, akit igazából nem is ismernek” – magyarázza.
Noha kritikákat már kapott, Patick igyekezett egyértelművé tenni, hogy hátrányos megkülönböztetésben még nem volt része a versenypályák mellett, csak azért, mert nőként próbál helyt állni. „Nem érzem, hogy ez a kor szexista lenne. Ismerem a srácokat, hiszen 10 éves korom óta köztük élek; ismerem a gondolkodásmódjukat, sőt én magam is így beszélek. Voltak idők, amikor a nőket be sem engedték a bokszba, én viszont ilyen még nem tapasztaltam. Ez egy férfias világ, a dolgok azonban változóban vannak. A férfiak és a nők útjai minden munkahelyen keresztezik egymást. Persze itt még most sem fele-fele az arány, de a helyzet már jobb” – zárja gondolatát.