A 19. helyen álló Carpi ellen játszik a Milan

A Milan vasárnap este az újonc Carpi ellen lép pályára a Serie A 15. fordulójának zárómérkőzésén.

A Carpi a 19. helyen áll a bajnokságban 9 ponttal, a mérleg 2 győzelem, 3 döntetlen és 9 vereség. A rúgott gólok száma 13, a kapott góloké 27. Az újonc együttes az előző 5 bajnoki mérkőzéséből hármat elveszített (Frosinone-Carpi 2-1, Sassuolo-Carpi 1-0, Carpi-Chievo 1-2), egyszer döntetlent játszott (Carpi-Hellas Verona 0-0) és egy alkalommal nyert (Genoa-Carpi 1-2).

A piros-fehérek az előző játéknapon idegenben 2-1-re legyőzték a Genoát. A 8. percben Diogo Figueiras révén szereztek vezetést a genovaiak, azonban a második játékrészben a Carpi megfordította az eredményt. Előbb Marco Borriello, majd a 80. percben Cristian Zaccardo volt eredményes, így kialakult a 2-1-es győzelem. A Carpi a következő kezdőcsapattal állt fel: Belec – Letizia, Zaccardo, S. Romagnoli, Gagliolo – Pasciuti, Cofie, Lollo, Martinho – Matos – Mbakogu.

A csapat legeredményesebb játékosa a bajnokságban Marco Borriello, aki 9 meccsen 3 alkalommal vette be az ellenfél kapuját. Borriellót Ryder Matos követi 2 találattal.

A Carpi a Serie A-ban hazai pályán eddig 7 meccset játszott, a mérleg 1 győzelem, 2 döntetlen és 4 vereség. Az idegenbeli mutató pedig így fest: 7 meccs, 1 győzelem, 1 döntetlen, 5 vereség.

Fabrizio Castori, a Carpi vezetőedzője kijelölte keretét a vasárnapi mérkőzésre.

Luca Marrone

A Milan a 7. helyen áll a tabellán 23 szerzett ponttal, valamint 7 győzelemmel, 2 döntetlennel és 5 vereséggel, míg a 19 rúgott gólhoz 18 kapott gól társul. A piros-feketék utóbbi 5 bajnoki meccsükből hármat megnyertek (Milan-Chievo 1-0, Lazio-Milan 1-3, Milan-Sampdoria 4-1), egyszer ikszeltek (Milan-Atalanta 0-0) és egy alkalommal kikaptak (Juventus-Milan 1-0).

A rossoneri az előző fordulóban 4-1-re legyőzte a Sampdoriát. A Milan a 16. percben Giacomo Bonaventura góljával szerezte meg a vezetést, majd a 38. percben büntetőből M’Baye Niang volt eredményes. A második játékrész elején ismét Niang ünnepelhetett, majd a 79. percben a csereként beálló Luiz Adriano szerezte meg a milánóiak negyedik gólját. A Samp a 87. percben Eder tizenegyesével csak szépíteni tudott. A Milan így kezdett: Donnarumma – Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli – Cerci, Kucka, Montolivo, Bonaventura – Niang, Bacca.

A házi góllövőlistát Carlos Bacca vezeti 6 bajnoki góllal, majd Luiz Adriano és Giacomo Bonaventura következik 3-3 találattal. M’Baye Niang két gólos.

A lombard gárda idén a San Siróban 7 bajnokit játszott, a mutató 5 győzelem, 1 döntetlen és 1 vereség. Idegenben a 2 győzelem mellett 1 döntetlen és 4 vereség a mérleg.

Sinisa Mihajlovic, a Milan vezetőedzője kijelölte keretét. Sérülés miatt nem áll Mihajlovic rendelkezésére Diego López, Luca Antonelli, Andrea Bertolacci, Mario Balotelli és Jeremy Menez, míg Antonio Nocerino kimaradt.