A 7. helyért játszhatunk

Csak a 7. helyért játszhat a magyar leány-vízilabdaválogatott az aucklandi U18-as világbajnokságon, miután az 5–8. helyért vívott helyosztón 11-10-re kikapott Görögországtól.

STJ Néhány napja még csupa mosoly és derű volt a magyar küldöttség az aucklandi U18-as leány vízilabda-világbajnokságon. A csoportkörben, Kanadát megelőzve, az élen végzett Faragó Tamás és Godova Gábor együttese, de nem csupán az eredmények, hanem a mutatott játék is bizakodásra adott okot. Ám jött az olaszok elleni drámai negyeddöntő, amelyet szétlövésben elvesztett a csapat, s e vereséget a jelek szerint nem sikerült egyik napról a másikra feldolgoznia a társaságnak.

Nem bírtunk a görögökkel Fotó: fina.org

Nem bírtunk a görögökkel  •  Fotó: fina.org

Szombaton ugyanis már megint vízbe kellett szállni, ám csupán az 5–8. helyért. Az ellenfél az a Görögország volt, amely a negyeddöntőben simán kikapott a spanyoloktól. A Sir Owen Glenn National Aquatic Centre-ben igencsak fordulatos meccset vívott a két csapat. A hellének kezdtek jobban, 3-0-ra elhúztak, és előnyüket tartva az első negyedet 5-2-re megnyerték. A második felvonásban viszont parádéztak a mieink, valósággal kiütötték Sztefanosz Leandrosz együttesét. A félidőben már 7-6 volt az állás – ide.

A folytatás viszont a görögöké lett, akik zsinórban három gólt lőve 9-7-re fordítottak. A legfájdalmasabb élményt talán a tizedik találatuk jelentette: Vasziliki Plevritu mintegy 10 méterről lőtt, és a labda látványos légi út után hullott be a bal felső sarokba. Ez volt a görög játékos negyedik gólja a meccsen. A mérkőzésből 2 perc 57 másodperc volt még hátra, amikor Mchunu Hlengiwe találatával sikerült egy gólra felzárkózni (9-10). Negyvenhárom másodperccel később Hertzka Orsolyát a görögök eltüntették a víz alatt, de az olasz és az új-zélandi bíró ebben nem talált kivetnivalót. Sőt, szerintük a visszaúszásnál az UVSE pólósa szabálytalankodott, akit ezért kiállítottak. Mivel a vb-t a FINA kísérleti szabályai szerint rendezik meg – egyszerre csak öt mezőnyjátékos lehet a vízben – az emberhátrányok kivédekezése különösen kemény feladat. Nem is sikerült a mieinknek, Nikoleta Eleftheriadu harmadik találatával megint kétgólosra nőtt a különbség. Miklós Réka ugyan 5 másodperccel a vége előtt még szépített, ám az egyenlítésre már nem maradt idő.

A magyar válogatott vasárnap a kínaiakkal mérkőzhet a 7. helyért.