A Bayern százszázalékosan zárta a halálcsoportot, megvan a BL-történelem legrosszabb csapata – eredmények, videók

Nagy izgalmak után a Tottenham Hotspur és az Eintracht Frankurt jutott tovább a D csoportból a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének keddi utolsó fordulójában. Ebben a négyesben még mind a négy csapat reménykedhetett a nyolcaddöntős részvételben, s az utolsó 90 perc alatt gyakorlatilag mind a négy megfordult mind a négy helyen.

A két házigazda, a Sporting CP és az Olympique Marseille szerezte meg a vezetést, de aztán az Európa Liga-címvédő Eintracht Frankfurt fordítani tudott Lisszabonban, a játéknap előtt éllovas Tottenham Hotspur pedig – amely eltiltott vezetőedzője, Antonio Conte nélkül lépett pályára – egyenlített Franciaországban, majd az utolsó pillanatokban a győztes gólt is megszerezte. A végén így az angolok és a németek léptek tovább a legjobb 16 közé, az Olympique Marseille pedig még az Európa Ligáról is lemaradt, a harmadik helyen ugyanis – az OM végén bekapott gólja miatt – a Sporting végzett.

Az A csoportban a Liverpool-Napoli rangadót hajrágólok döntötték el a házigazdák javára – ezzel együtt az olaszok nyerték a csoportot az angolok előtt -, míg az Ajax a papírformának megfelelően magabiztosan győzött a Rangers otthonában, így tavasszal az Európa Ligában folytathatja.

A Rangers most már hivatalosan is a valaha volt legrosszabb Bajnokok Ligája-csapat, miután otthon az Ajaxtól is kikapott és hat vereséggel, mínusz 20-as gólkülönbséggel zárta a csoportját.

Ez a differencia azt jelentette, hogy egy gólnyi különbséggel rosszabbul végeztek a skótok, mint az ez idáig legrosszabbul teljesítő horvát Dinamo Zagreb, amely a 2012/13-as Bajnokok Ligája csoportkörét pont nélkül, -19-es mutatóval zárta – írja a footballscotland.co.uk.

A C jelű négyesben mindkét meccs tét nélküli volt: a már biztos csoportgyőztes Bayern München kétgólos győzelmet aratott a másodikként ugyancsak nyolcaddöntős Internazionale ellen, míg a harmadikként az EL-be továbblépő Barcelona gólgazdag összecsapáson győzött a Viktoria Plzen otthonában.

A csoport:

Liverpool FC (angol)-SSC Napoli (olasz) 2-0 (Salah 86., D. Nunez 98.)

Salah gólja

D. Nunez gólja

Rangers FC (skót)-AFC Ajax (holland) 1-3 (Tavernier 87. – 11-esből, ill. Berghuis 4., Kudus 29., F. Conceicao 89.)

Így szenvedte el hatodik vereségét a Rangers

C csoport:

Bayern München (német)-Internazionale (olasz) 2-0 (Pavard 32., Choupo-Moting 72.)

Choupo-Moting bombája

Viktoria Plzen (cseh)-FC Barcelona (spanyol) 2-4 (Chory 51. – 11-esből, 63., ill. M. Alonso 6., F. Torres 44., 54., P. Torre 75.)

D csoport:

Sporting CP (portugál)-Eintracht Frankfurt (német) 1-2 (A. Gomes 39., ill. Kamada 62. – 11-esből, Kolo Muani 72.)

A Frankfurt győzelme

Olympique Marseille (francia)-Tottenham Hotspur (angol) 1-2 (Mbemba 45.+2., ill. Lenglet 54., Höjbjerg 95.)

Höjbjerg győztes gólja a legvégén

BL: Újabb spanyol sztárcsapat szerepelt le, a madridiaknak még az EL sem jött össze – eredmények, videók