A Cowbells 2 kiütötte a Tigers-t és újra versenyben van a playoffért

A Kolomposok egy 20-0-s negyednek is köszönhetően győzték le a szabolcsiakat a Powerade Divízió I-ben.

Nagy fordulatok és meglepetések történtek a másodosztályban. Mind a három hétvégi összecsapás Pest megyében volt, kettő a fővárosban, egy pedig Dabason, ahol a Sparks fogadta a DEAC Gladiators-t szombaton.

sajto-1

Rengetegen kulcsjátékosát nélkülözte a cívisvárosi együttes, amely remek esélyt teremtett a Szikráknak, hogy megszerezzék első győzelmüket a Gladiátorok ellen. Bár a vendégek védelme ismét kiemelkedően teljesített, a Dabas így is szépen építette előnyét. Bíró Krisztián mezőnygóljával lett meg a hazai fór az első negyed végén, majd a második játékrész elején Gulyás Dávid szerelte a labdára lefekvő puntert az end zone-ban, így a safetyvel 5-0 volt az állás. Ezután jött egy nagy játék, Strupka András passzát Dobos Attila váltotta pontokra egy 75 yardos akciót befejezve (12-0). A második félidőben a Sparks offense nagyot küzdött azért, hogy újabb TD-t szerezzen, és gyakorlatilag az első hatpontost lemásolva, ismét Dobos elkapása hozott touchdownt (18-0). Eldőlni látszott a meccs, de a Gladiators nem így gondolta. Az utolsó játékrész elején Béres Marcell elkapása hozta vissza a vendégeket, majd nem sokkal később Gyarmati Patrik pick-sixe egy labdabirtoklásnyira felhozta a debrecenieket (18-13). Ugyan volt még idő arra, hogy fordítsanak a vendégek, de Molnár Gábor elvesztette egyszer a labdát a meccs végén, így maradt a 18-13, amivel a Dabas először verte meg története során a Gladiators-t.

Fotó: Szolnoki Annamária

Dabas Sparks – DEAC Gladiators 18-13 (3-0, 9-0, 6-0, 0-13)
Pontszerzők: Dobos Attila 2 TD, Bíró Krisztián 1 FG, Gulyás Dávid 1 S, Bíró Krisztián 1 XP, illetve Béres Marcell, Gyarmati Patrik 1-1 TD, Vámosi Patrik 1 XP

DSC_4792

Talán a forduló egyik nagy meglepetése történt vasárnap a Budapest Cowbells 2 és a Nyíregyháza Tigers meccsén. Kiélezett csatának indult. A Kolomposok már az elején egy forced fumble adta jó mezőnypozíciót kihasználtak. Szabó Tamás egy egyyardos QB-sneakkel szerezte meg a vezetést (7-0). A Tigers-nek erre volt válasza Török Pál elkapásával (7-6). A második negyedben aztán rövidzárlatot kapott a Nyíregyháza. Pusztai Vendel kétszer is beért az end zone-ba, majd Gyöngyösi Balázs egy elkapással óriási előnyt szerzett a fővárosiaknak (27-6). A Tigrisek ugyan sokszor megmutatták, hogy milyen küzdőszellem lakozik bennük, de a második félidőben ezt nem sikerül megvillantaniuk, mivel a Cowbells 2 defense szenzációs meccset játszott,  Lengyel Dávid már a második interceptionjénél járt a harmadik negyedben. Végül a hazaiak bevitték az utolsó ütést a negyedik játékrészben Tóth Ákos elkapásával (33-6). A Kolomposok azzal, hogy megverték a Tigers-t jó eséllyel pályázhatnak az utolsó rájátszást érő helyre.

Fotók: Váradi-Király Fotó

Budapest Cowbells 2 – Nyíregyháza Tigers 33-6 (7-6, 20-0, 0-0, 7-0)
Pontszerzők: Pusztai Vendel 2 TD, Szabó Tamás, Gyöngyösi Balázs, Tóth Ákos 1-1 TD, Varga Gergely3 XP, illetve Török Pál 1 TD

26365551_254c948f5a144b0b6806d9e7764418de_xl

Egy fővárosi derbi is volt a hétvégén két nyeretlen csapat között, a Wolves 2 az Eagles-t látta vendégül. A Farkasok már az első negyedben kézben tartották a meccset, Gombos Dávid futásával szerezték meg a vezetést (7-0). Majd a második játékrészben is kiegyensúlyozottan játszottak a hazaiak Tóth Levente két szép TD-passzt is adott: Ujfalusi Ákos és Belák Patrik voltak a címzettek (21-0). A Wolves a harmadik negyedben el is döntötte a találkozót. Kovács Ádám interception return TD-jével és Szabó Gergő extrájával már 28-0 volt az állás. Ezután Belák második elkapása és Szabó újabb egypontosa érvénybe léptette a mercy rule-t: 35-0. A Farkasok megszerezték idei első győzelmüket, míg a Sasok továbbra is nyeretlenek.

Fotó: Hidvégi János Gábor

Budapest Wolves 2 – Budapest Eagles 35-0 (7-0, 14-0, 14-0, 0-0)
Pontszerzők: Belák Patrik 2 TD, Ujfalusi Ákos, Kovács Ádám 1-1 TD, Szabó Gergő 5 XP