A Mustangs nyerte az adok-kapokot, első kiemelt lett

A Tatabánya egy harcos meccsen egy ponttal nyert a Renegades otthonában.

Az elmúlt hétvége is tartogatott pár jónak ígérkező meccset a TD Store Divízió II-ben. Szombaton egy összecsapás volt mindössze, a találkozót megelőzőn még nyeretlen és szerzett pontok nélkül álló Diósd Saints a Szombathely Crushers 2-t fogadta.

61038010_2168338493249617_6676004208925212672_o

A Zúzók esélyeshez méltón megszerezték a vezetést, igaz, csak a második negyedben. Brunner Vilmos futása hozta az első touchdownt. Szép Benedek értékesítette a kétpontost (0-8). Majd jött egy történelmi pillanat. A Diósd kitartóan küzdött a találkozón, amelynek meglett az eredménye: Emhő Sebestyén a vendégek 35 yardos vonaláról megeresztett átadását Molnár Péter váltotta pontokra. Meglett a Saints első touchdownja! (6-8). És még pariban volt a Crushers 2-vel a szünetben. A Zúzók nagyon megszenvedtek az újonc otthonában, az utolsó játékrészig kellett várni, hogy eldöntsék a mérkőzést. Ehhez Tatár István TD-je és Lőke kétpontosa kellett: A szombathelyiek, ha nehezen is, de behúzták a meccset és 16-6-ra nyertek a remekül küzdő Diósd Saints ellen.

Fotó: Galovtsik Gábor

Diósd Saints – Szombathely Crushers 2 6-16 (0-0, 6-8, 0-0, 0-8)
Pontszerzők: Molnár Péter 1 TD, illetve Brunner Vilmos, Tatár István 1-1 TD, Szép Benedek, Lőke Dániel 1-1 PAT

61734540_10213805109793148_1518694384256679936_o

Vasárnap rendezték meg a forduló rangadóját, a Miskolc-Szirmabesenyő Renegades fogadta a Tatabánya Mustangs-ot. A vendégek nagyon jól kezdték a találkozót, Nagy Tamás és az elkapó egység hozta szokásosan jó formáját. Az első negyedben Bodnár István kezdte a touchdownok sorozatát, majd a második játékrészben is ő folytatta (0-14). A Renegátokat azonban ez nem vetette vissza, még a félidő előtt egyenlítettek. A szintén kiválóan teljesítő Hegyesi Péter futása hozta az első pontokat, nem sokkal később pedig Lakatos Bence elkapása ért TD-t (14-14). Óriási csatát hozott az első félidő, és nem volt megállás a másodikban. Bodnár harmadjára is értékesített egy Nagy-passzt, amire a borsodiak azonnal reagáltak Hegyesi 80 yardos kick-off return TD-jével. Sőt, mivel a Tatabánya nem tudta értekesíteni extráját, így először vezettek a hazaiak: 21-20. Az utolsó negyedre fordulva ismét a bányászvárosiak jutottak vezetéshez Tóth Patrik elkapásával (21-27). A támadósor ugyan nem, de a védelem ezután tudott reagálni. A Tatabánya gyakorlatilag saját end zone-ja előterében ragadt. Ruszó János akart kifutni a végzónából, de három Renegades-védő is ott termett és leszerelte őt: safety (23-27). A Miskolc ezután nem tudott pontokat szerezni. A Mustangs viszont biztosra ment, Kun Szilárd mezőnygóljával hét pontra növelte előnyét (23-30). A hazai gárda hajtott az egyenlítésért, és a hosszabbítás kiharcolásáért. A touchdown jött is, Hegyesi egy szenzációs félpályás futással egy pontra hozta vissza csapatát. Meglepetésre viszont a Renegátok 19-re lapot húztak és kétpontossal próbálkoztak. Hegyesit azonban centikkel az end zone előtt megállította a Tatabánya. Végül a Mustangs még támadhatott, de nem engedte ki a győzelmet. A bányászvárosiak 30-29-re nyertek és ezzel biztossá vált, hogy első kiemeltként várhatják a rájátszást.

Fotók: Mátrai Tibor

Miskolc-Szirmabesenyő Renegades – Tatabánya Mustangs 29-30 (0-6, 14-8, 7-6, 8-10)
Pontszerzők: Bodnár István 3 TD, Tóth Patrik 1 TD, Kun Szilárd 1 FG, Molnár Ábel 1 PAT, Kun Szilárd 1 XP, illetve Hegyesi Péter 3 TD, Lakatos Bence 1 TD, Renegades 1 S, Tóth Attila 3 XP

DSC_5463

Egy pontgazdagra sikerült találkozó nem volt elég a hétvégén. A Rebels Oldboys és a CFS Guardians is elkápráztatta a közönséget Budapesten. A sokszor hullámzó játékot mutató Lázadók az elején ezúttal sem voltak a helyzet magaslatán, a vendégek ugyanis Hansel Botond elkapásával jutottak vezetéshez, majd Karkas Balázs egy kétpontost is összehozott (0-8). A Rebels ugyan válaszolt Kocsis Péter touchdownjával, de Horváth Márió futásával ismét a Guardians-nál volt az előny (6-14). A második játékrészre felébredt a fővárosi gárda. Lesi Péter két elkapásával, valamint Töreki János futásával fordítottak a hazaiak (27-14). A lendület megmaradt a harmadik negyedre is, egy trükkös play után Szabó Tamás adott remek passzt hosszú idő után visszatérő Kocsisnak (33-14). A csongrádiak nem adták fel. Egy interceptiont követően a vendégek jó mezőnypozícióból támadtak és ezt kihasználva Langane Dominik futott touchdownt (33-20). Ezután a Rebels szépen lassan felőrölte ellenfelét. Töreki egy újabb futással már 40-20-ra módosította az állást, de a negyedik játékrészben Kocsis harmadik TD-je, valamint Magyar Dániel elkapása végleg eldöntötte a párharcot. 54-20-as magabiztos győzelme pedig biztos playoff helyet jelentett a Rebels Oldboys-nak.

Fotó: Várad-Király Fotó

Rebels Oldboys – CFS Guardians 54-20 (6-14, 21-0, 13-6, 14-0)
Pontszerzők: Kocsis Péter 3 TD, Töreki János, Lesi Péter 2-2 TD, Magyar Dániel 1 TD, Kis Richárd, Bak Csaba 1 PAT, Szabó Tamás 2 XP, illetve Hansel Botond, Horváth Márió, Langane Dominik 1-1 TD, Karkas Balázs 1 PAT