A Crushers bezúzta ellenfelét, a Gladiators idegenben nyert

A Szekszárd Bad Bones is az elvártak szerint teljesített és nyert a Powerade Divízió I-ben.

Nagyszombaton a másodosztály csapatait sem kímélte a csapadék, de ettől függetlenül látványos és pontokban gazdag meccseket láthattak a legbátrabbak, akik kilátogattak a nagy esőzések közepette kedvenceik találkozóira.Cowbells_Gladiators_20180331151511_b

A Gladiators a tavalyi rossz szereplés után igyekezett egy megújított és megfiatalított kerettel feljavulni idén. Erre a lehetőség megvolt az első Budapest Cowbells 2 elleni idegenbeli találkozón. A visszatérő Molnár Gábor remekül mutatkozott be, már az első félidőben két TD-passzt is kiosztott, mindkettőt az U17-es bajnok elkapójának, Boruzs Kevinnek (egy 60 yardos, és egy 40 yardos). A két hatpontos közé ékelődött egy Habermayer Marcell elkapás is, amellyel meglettek a Kolomposok első idei pontjai. A Gladiátorok védelme is jelezte, hogy nem változott sokat a tavalyi szezonhoz képest, Sőrés Gergő még interceptiont is jegyzett. 13-6-ra vezettek a vendégek a szünetben.Cowbells_Gladiators_20180331152154_b_02

A második félidőre megérkezett az eső is, ami nem kedvezett a passzjátéknak, mindkét csapat főleg futásokkal próbált előrehaladni. További pontok már csak az utolsó negyedben születtek, ekkor Szabó Lajos mezőnygóljával a Gladiators beállította a 16-6-os végeredményt. A végén pedig az arany-feketék még egy interceptiont jegyeztek új nigériai játékosuknak, Osemudiamen Uduoisének köszönhetően.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells 2-Gladiators 6-16 (0-6,6-7, 0-0, 0-3)
Pontszerzők: Habermayer Marcell 1 TD, illetve Boruzs Kevin 2 TD, Szabó Lajos 1 FG és 1 XP.

Sokan várhattuk a Szekszárd Bad Bones bemutatkozását, amely a Dunaújváros Gorillaz másodikszámú csapataként érkezett vissza a Divízió I-be. A TD Store Eagles 2 ellen magabiztosan is debütáltak.29355281_983470608474099_1088364883166352938_o

Az esős időjárás Szekszárdot is elérte, de ez a hazaiakat túlságosan nem zavarta. Sam Ogunlana futása és Zsongor Ákos elkapása hozta meg a vezetést a Bad Bones-nak. A Sasok ekkor még tudtak válaszolni Czapkó Ármin elkapásával és Tapodi Benjámin extrájával. A fővárosiak próbálták tartani a különbséget, ami a félidei szünetig sikerült, hiszen a második negyedben nem változott a 14-7-es eredmény.29355247_983470405140786_3558979771402224799_o

A folytatásban viszont már nem bírta a nyomást az Eagles 2. Az új irányító Jeszenszki Dávid futott egy touchdownt, majd Ogunlana is beért egy kétpontossal az end zone-ba. A defense sem maradt ki, Vidák Szabolcs safety-jével. Az utolsó negyedben pedig eldöntötte a Szekszárd, Jeszenszki ismét megtalálta egyik elkapóját, ezúttal Szanyi Mátyást, majd Ogunlana is szerzett egy újabb TD-t. Beretka József a végén egy extrát hibázott, de ennek nagy jelentősége nem volt 37-7-re nyertek a Rosszcsontok.

Fotók: Vörös József

Szekszárd Badbones-TD Store Eagles 2 37-7 (14-7, 0-0, 10-0, 13-0)
Pontszerzők: Sam Ogunlana 2 TD, Zsongor Ákos, Szanyi Mátyás, Jeszenszki Dávid 1-1 TD, Vidák Szabolcs 1 S, Sam Ogunlana 1 PAT, Beretka József 3 XP, illetve Czapkó Ármin 1 TD, Tapodi Benjámin 1 XP.

A Szombathely Crushers két hét után ismét hazai pályán játszhatott, ezúttal viszont a Miskolc Renegades volt az ellenfele, amellyel történetük során először találkoztak. Ez a randevú eléggé emlékezetesre sikeredett a hazaiaknak.640552_szombathely_crushers_miskolc_renegades

A csapadék ezúttal sem kímélte a Zúzókat, akik nem szeppentek meg ettől, már az első félidőben szinte eldöntötték a találkozó győztesének kilétét. Két mezőnygóllal kezdtek a hazaiak, amelyet Horváth Balázs szerzett, majd a második negyedben 3 touchdownt is összehozott a Crushers sorban Tatár István, Baranyai Bence és Rózsás Joel révén. Ebből lett egy magabiztos 27-0-s előny.640614_szombathely_crushers_miskolc_renegades

A harmadik negyedre már összekapta magát a Renegades, viszont ez inkább a jó védekezésben merült ki. Az utolsó játékrészben aztán megint a Szombathely dominált. Bökfi Kornél elkapása hozott újabb pontokat, majd Tatár István ismét befutott a célterületre. A meccset Lóránth Máté kétpontos elkapása zárta le, sima 42-0-s győzelmet arattak a Zúzók.

Fotók: Vágvölgyi Bálint

Szombathely Crushers-Miskolc Renegades 42-0 (6-0, 21-0, 0-0, 15-0)
Pontszerzők: Tatár István 2 TD, Baranyai Bence, Rózsás Joel, Bökfi Kornél 1-1 TD, Horváth Balázs 2 FG, Lóránth Máté 1 PAT, Horváth Balázs 4 XP.