A Divízió I-ben sem ment a fővárosiaknak

Az Eagles Székesfehérvárott, míg a Cowbells 2 Miskolcon kapott ki a FEZEN Divízió I-ben.

A másodosztályban is vidékre kellett utazniuk a budapesti csapatoknak. Bár az Eagles volt hivatalosan a hazai együttes, de a meccsét a FIRST-ön rendezték. Szombaton viszont a Miskolc Renegades fogadta a Kolomposok másodikszámú alakulatát.

A mérkőzés előtt a Renegátok voltak a találkozó egyértelmű esélyesei, de a Cowbells 2 erre rácáfolt, hiszen nagyon megnehezítette a hazaiak dolgát. Ennek ellenére a Renegátok remekül kezdtek. Az Egerből érkezett játékosok megadták az alaphangot, Khalid Ali és Anthony Green Jr. touchdownjaival bekezdtek a borsodiak. Ezt követően viszont a Cowbells 2 is életjelet adott magáról, miután a kickoffot Bernáth Péter az end zone-ig visszahordta. Az extrát viszont blokkolta a hazai gárda és Mézes Ádám visszahordta. A második negyedben Janocsko Kornél és Szalóki János is egy-egy elkapott TD-t jegyzet, így 30-6-os előnyt szerzett a Renegades.

Az eredmény ellenére a Cowbells 2 (jobbra) megnehezítette a Renegades dolgát (balra)

A második félidő rosszul kezdődött a Cowbells 2 számára, hiszen a kickoffot Chris Hall azonnal megkaparintotta és azzal a lendülettel vissza is hordta a pontszerző területig. Ennek ellenére a fővárosiak nem torpantak meg. A védelem viszont már nem engedett pontokat. Az offense is keményen küzdött, hogy szorosabbá tegye az eredményt. A negyedik játékrész végén Pelbát Levente irányító egy félpályás futással végül szerzett egy TD-t, amely után Fóra Kamilló az extrát is berúgta. Ezzel 37-13 lett a végeredmény.

Fotók: Ujjné Urbán Zsuzsa

Miskolc Renegades-Budapest Cowbells 2 37-13 (14-6, 16-0, 7-0, 0-7)
Pontszerzők: Khalid Ali, Anthony Green Jr., Janocsko Kornél, Szalóki János, Chris Hall 1-1 TD, Mézes Dániel 2 PT, Tóth Attila 5 XP, illetve Bernáth Péter, Pelbát Levente 1-1 TD, Fóra Kamilló 1 XP.

Phillip Hilderbrand, a Miskolc Renegades vezetőedzője: Büszke vagyok a csapatomra. A második félidőben viszont egy kicsit bátortalanok voltak a srácok, hiszen nem szereztek csak egy TD-t és a támadófal sem működött túl jól. Ha egy félidőben kevesebb, mint tízszer passzol egy csapat, akkor az ellenfél védelme rájön a futósémára és folyton blitz-cel. Ettől függetlenül elégedett vagy a második félidővel is és egyben érthető, hogy miért jöttek elő ezek a problémák. De elértük a célunkat és nálunk volt a labda, emellett lepörgettük az órát. Az Enthroners meccsig viszont fejlődnünk kell defense-ben. A Cowbells trips formationje gondokat okozott és az elkapókat sem tudtuk mindig felvenni. De az első hazai meccsen jó érzés, hogy mindenki pályára tudott lépni. A kezdők a második félidőben már kevesebb játékpercet kaptak.

Sergio Varela, a Budapest Cowbells 2 vezetőedzője: Sajnos későn érkeztünk meg a mérkőzésre. Az utunkon több mint egy órát kellett várakoznunk. Csak 15 percünk volt bemelegíteni. Kellett egy egész félidő, hogy bemelegedjünk. Szerintem ez az oka, hogy az elején ennyit hibáztunk. A második félidőben viszont a védelmünk jól működött. Sajnos viszont sok sárgazászlós büntetést kaptunk. Ettől függetlenül készen állunk a következő meccsünkre.

Vasárnap a tavalyi Divízió II-es döntő visszavágójára került sor. A Budapest Eagles Székesfehérvárban játszott a Fehérvár Enthroners-zel.

A találkozó a negyedik negyedig kiélezett adok-kapok mérkőzést hozott. A hazaiaknál az újonnan érkezett import, Antonio Roane szépen mutatkozott be már az első félidőben kétszer is mattolta az Eagles védelmét. Az első hatpontosra a Sasok Lamarco Crawford elkapásával válaszoltak. A félidőben a Fehérvár 13-6-ra vezetett.

Antonio Roane (labdával) 3 touchdownnal mutatkozott be Magyarországon

A harmadik negyedben az Eagles tartani tudta a lépést. Mészáros Márton visszahordásával a budapestiek faragtak hátrányukon. Azonban Bakonyvári Patrik egy elkapással és Remy Sap egy fumble return TD-vel két labdabirtokálsnyi előnyt harcolt ki a Fehérvárnak. Zsila Dániel egy touchdownnal és Mészáros egy kétpontossal még válaszolni tudott. Az utolsó játékrészben viszont a Koronázók végleg eldöntötték a mérkőzést. Roane harmadszor is beért az end zone-ba, de emellett Erős Márk kétszer is megtalálta Tóth Nándort egy-egy hatpontost érő átadással. A találkozó kiélezett csatát hozott, de a végén az Enthroners ki tudta használni az Eagles hibáit, így 48-20-ra nyert.

Fotók: Fehérvár Enthroners facebook

Budapest Eagles-Fehérvár Enthroners 20-48 (6-6, 0-7, 14-14, 0-21)
Pontszerzők: Lamarco Crawford, Mészáros Márton, Zsila Dániel 1-1 TD, Mészáros Márton 1 PAT, illetve Antonio Roane 3 TD, Tóth Nándor 2 TD, Bakonyvári Patrik, Remy Sap 1-1 TD, Zách György 6 XP.

Boda Gábor, a Budapest Eagles vezetőedzője: Nem voltunk eléggé felkészülve a találkozóra. Tudtuk, hogy miket fognak csinálni, de nem tudtuk lereagálni. A második félidőt pedig ellazáskodtuk. Ez a Fehérvár nagyon sokat erősödött defense-ben és offense-ben is. A következő meccsünkre össze kell szednünk magunkat.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Egy kemény összecsapáson vagyunk túl. Sokkal több hibával játszottunk, mint amire számítottam. De ezeket javíthatjuk és lehetünk még jobbak is. Kell is fejlődni tovább, mert ez egy nagyon erős bajnokság lesz. Hosszú menetelésre kell készülni, ahol ha úgy alakul kétszer vagy háromszor is harcolni kell valakivel.