A Dortmundot ledöntötték a tabella éléről

image

A Mönchengladbach döntetlent játszott a Dortmunddal (1-1) a 15. játéknapon. A Marco Reusot nélkülöző csapatról Jürgen Klopp a Dortmund sikeredzője is elismerően nyilatkozott. – Az biztos, hogy a Gladbach az élmezőnybe tartozik és nagyon jó focit játszik.

A hét végi döntetlennel ugyanannyi pontjuk van, mint a Dortmundnak, de rosszabb gólarányuk miatt a harmadik helyet foglalják el a tabellán. Ezzel kiéleződött a helyzet az élvonalban, mert a Bayern  a  Bréma elleni 4 – 1 – es győzelme ellenére mindössze egyetlen ponttal vezeti a listát.

A mérkőzésen egyébként a Dortmund szerezte meg a vezetést a 40. percben Lewandowski révén. Az egyenlítő gól a második félidőben a 70. percben esett és a Reusot helyettesítő Bobadille szép gólpasszát értékesítette Mike Hanke.