A DVSC edzője elnézést kért a szurkolóktól, Bognár most nem a bírót, hanem a játékosát hibáztatta – NB I-es értékelések

Paksi FC–Gyirmót FC Győr 2-3

A mérkőzésről itt olvashatsz bővebben!

Bognár György (Paks): – Tartásunk volt, játékunk kevésbé. Nyilván le is egyszerűsítettük a játékot azután, hogy tízen maradtunk. Egyébként ebben a kiállításban nem a játékvezetőt hibáztatom, hanem Windeckert, fölösleges sárga lapot szedett össze az első negyed órában, ami indokolatlan volt. Utána, hogy így ítélte meg a játékvezető, hogy rájátszott a tizenegyes-szituációnál, az a lelkén szárad, de inkább a játékos a hibás, mint a bíró. Nagy hátrányba kerültünk így. Az, hogy visszajöttünk 0-2-ről, 10 emberrel is, az komoly fegyvertény. 2-2 után próbáltuk stabilizálni a védelmünket, de sajnos nem tudtuk megúszni gól nélkül. Sajnos Windecker játékában láttam az első félidőben, hogy az a felesleges sárga lap megbosszulhatja magát, de arra számítottam, hogy kihúzza szünetig, öt percet kellett volna még kibírnia. Azonos létszámban másképp nézett volna ki a második félidő. Odatették magukat a srácok, de minőség nem volt a játékunkban. (M4 Sport)

Csertői Aurél (Gyirmót): – Újra extrát nyújtottunk, még kilenc mezőnyjátékos ellen sem volt egyszerű győzni, de úgy gondolom, hogy az első félidőben 2-0 után volt több lehetőségünk, hogy lezárjuk a meccset. Nem tettük, ezért izgalmassá vált, annak ellenére, hogy az ellenfélből kiállítottak egyet. Nagyon változatos mérkőzést láttunk, a padon nem volt annyira kellemes, de egy góllal mindenképpen jobbak voltunk a Paksnál. Nagyon sok mérkőzés van még hátra, messze van még az, hogy a bennmaradásról beszéljünk. Álomszerű ez a tavaszi rajt, de azért tudunk nagyot álmodni. Az NB II-ből jöttünk, az ősznek el kellett telnie, hogy felvegyük a ritmust, hozzászokjunk az ellenfelekhez és más stílust is kellett játszanunk, mint a másodosztályban. Az őszi mérkőzéseinken sem vallottunk helyenként szégyent, jó meccseket játszottunk, most ott tartunk, hogy befelé pattannak a labdák, örülünk neki, reméljük, ez sokáig fog tartani. (M4 Sport)

Debreceni VSC–Mezőkövesd Zsóry FC 1-4

Joan Carrillo (Loki): – Sok technikai és egyéni hibát követtünk el, könnyen gólokat szerezhetett az ellenfél. Nem működtünk jól csapatként, tanulnunk kell ebből a mérkőzésből. Gratulálok a Mezőkövesdnek, és elnézést kérek a szurkolóinktól. (dvsc.hu)

Supka Attila (Kövesd): – Igyekeztünk a széleken megbontani a debreceniek védekezését, úgy gondolom, hogy ez jól sikerült, Calcan és Babati révén már az első félidőben is voltak lehetőségeink a gólszerzésre. A második félidőben még több helyzetet tudtunk kialakítani, hatékonyan játszottunk, sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk. Nagyon örülök annak, hogy a cserék is jól szálltak be a mérkőzésbe, úgy gondolom, hogy összességében megérdemelten nyertünk. Bízom benne, hogy mérkőzésről-mérkőzésre egyre jobb teljesítményt fogunk majd nyújtani. (mezokovesdzsory.hu)

Puskás Akadémia–MTK Budapest 1-2

Polonkai Attila (megbízott edző, Puskás): – Az első félidőben kicsit rossz felfogásban játszottunk. Amit elterveztünk, hogy nagyobb nyomás alá helyezzük a védővonalukat, a mögötte lévő területeket több alkalommal támadjuk, próbáljuk bejátszani mögéjük a labdát, abból nem sok minden valósult meg. Volt egy kis meddő mezőnyfölény, de igazából helyzetig talán egyszer-egyszer jutottunk el, az MTK-nak pedig sikerült egy gólt szereznie. A második félidőben azt mondom, hogy jobb felfogásban játszottunk, sokkal nagyobb nyomás alá helyeztük őket, sőt igazából a kiállítás utáni játékunkért köszönetet mondok a játékosoknak, mert ott megfelelő volt az a mentalitás, amit igazából az eleje óta terveztünk. Ezt a jövő hét elején értékelni fogjuk, ebből levonjuk a konzekvenciákat és a következő ellenfélre készülünk. Sejtettük, hogy nem lesz könnyű dolgunk, hiszen az MTK a kiesés ellen küzd. Rengeteg energiát mozgósítottak ők is a védekezésre és a támadásra is, tudtuk, hogy a kontráik gólveszélyesek. Nem játszottunk tökéletesen, de a második félidőben a játékunk már hasonlított arra, amit szerettünk volna játszani. (M4 Sport)

Márton Gábor (MTK): – Nekem nem a játékkal volt eddig sem problémám, mert az előző két fordulóban is szerintem meggyőző volt a csapat. Érdekes játék ez, mert az előző mérkőzésen sokkal több helyzetünk volt, de nyilván az egyik bajnokaspiráns otthonában játszottunk, nem vártuk azt, hogy itt helyzethegyek lesznek. Az adódó lehetőségeket viszont most jól használta ki a csapat. Meggyőző volt a játékunk és nem volt érdemtelen a győzelmünk. Egyszer fent, egyszer lent. Nem azon múlik, hogy hány magyar játékos van a csapatban, hogy az edző magyar vagy külföldi, mindenre van példa és ellenpélda. Azon múlik, hogy most valami talán “bekattant a csapatnak”. Egész héten beszéltünk arról, hogy nincs már sok dobásunk, kellenek a bravúrok, ahogyan a riválisaink is ezt olykor megcsinálják. Bízom benne, hogy ez ad egy plusz erőt a játékosoknak, – bár fizikális problémánk nincs -, és egy kicsit talán jobban elhiszik, hogy bárki ellen van keresnivalónk, ha ilyen fegyelmezetten és hatékonyan játszunk. Szerintem nem kell itt most az edzőnek semmit sem csinálnia, a mai győzelem egy olyan fegyvertény volt, ami bizakodásra ad okot bárki ellen. (M4 Sport)

Fradi: Megszületett a megegyezés, a sziklakemény középpályás is érkezik