A Fehérvár és a Kijev jutott az elődöntőbe

A Miskolc majdnem csodát tett, a Győr viszont simán kiesett.

A Maker’s Mark Hungarian Football League-ben (HFL) két együttes számára befejeződött a szezon. Nagy csata volt várható mindkét wild card körös mérkőzésen, ám ebből csak a Székesfehérváron megvívott párharc volt kiélezett.

64585347_2366541923403316_1611300317314416640_o

A Steelers-nél viszont egy régi, ismerős arccal találkozhattak a szurkolók, ugyanis Vasyl Yordant összedrótozták a találkozóra és egy csöppet sem látszott rajta, hogy berozsdásodott volna, nagyon gyorsan adott Fenyvesi Csabának egy TD-passzt egy 70 yardos játékot összehozva. És jött egy újabb visszatérő, Jónás Máté értékesítette az extrát. (0-7). Nem sokkal később válaszolt az Enthroners, Gombos Bence egy remek 50 yardos touchdown-passzt adott Poprádi Márknak (7-7). Majd a Steelers ismét pontokat szerzett, Yordan futott be közelről az end zone-ba (7-14). Ezután Szitás Balázs interceptionjét kihasználva Andre Whyte növelte két labdabirtoklásnyira az acélvárosi együttes fórját (7-21). Nagy meglepetésre készült a tavalyi ezüstérmes, de a Koronázók visszaküzdötték magukat Ryan Tuiasoa 65, majd 5 yardos futásával. Zách György harmadik extrakísérlete azonban sikertelen volt (20-21).

62554181_2366542230069952_4471459790094073856_o

A harmadik negyedben meg is fordította az állást a hazai gárda egy reverse-zel, amihez kellett Tóth Nándor is, aki több szerelést is kikerülve jutott el a pontszerző területig. Az egypontost pedig Baksa Ferenc lőtte be (27-21). Az utolsó játékrészben ismét a Miskolcnál volt a vezetés, Richard Ellebie futott be közelről (27-28). Azonban a Fehérvárnak erre is volt válasza, egy nagy play után Tuiasoa elkapása és futása kellett az újabb fordításhoz (33-28). Volt még bőven ideje a Steelers-nek ahhoz, hogy ismét magához ragadja az előnyt, de másfél perccel a vége előtt Michael Wallace leszedte a levegőből Yordan átadását, amellyel 33-28-ra győzött és története során először HFL-elődöntőbe jutott a Fehérvár Enthroners.

Fotók: DigitalSport

Fehérvár Enthroners – Miskolc Steelers 33-28 (7-14, 13-7, 7-0, 6-7)
Pontszerzők: Ryan Tuiasoa 3 TD, Poprádi Márk, Tóth Nándor 1-1 TD, Zách György 2 XP, Baksa Ferenc 1 XP, illetve Fenyvesi Csaba, Vasyl Yordan, Andre Whyte, Richard Ellebie 1-1 TD, Jónás Máté 4 XP

Jim Ward, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Miután rengeteg kulcsjátékosuk tértek vissza, tudtam, hogy egy teljesen más játékkal fognak előállni az első összecsapásunkhoz képest. Ryan Tuiasoa az offense-ben rengeteg nagy playt villantott és a defense a második félidőben jól teljesített, ami segített nekünk megfordítani a találkozót, ugyanis laposan kezdtük a mérkőzést.

Aggod Pétert, a Miskolc Steelers csapatmenedzsere: Nem játszottunk rosszul, a srácok mindent megtettek a győzelemért. Taktikailag is rendben volt minden, de sajnos Meechie és Richard sérüléssel küszködött. A sérültek befolyásolták a szezonunkat, de a pozitívum, hogy rengeteg fiatal szerzett meccsrutint, ami kellett nekik a csapat jövője miatt.

A Győr Sharks fejlődő formája azt mutatta, hogy komoly esélye volt bejutni az elődöntőbe, miután a Miskolc Steelers-nek 44 pontot vitt idegenben. Ám ennek a fordítottja következett be a Kijev Capitals ellen otthon. Az offense árnyéka volt önmagában és Dustin Hawke-ot sem védte tökéletesen a fal. Ezt kihasználva a Kijev támadóegysége termelte a pontokat. Oleksandr Melnicsuk egy futott, míg Dmytro Serbin egy elkapott touchdownt is összehozott az első negyedben (13-0). A második játékrészben sem változott a játék képe, ezúttal Troy Rice 25 yardos elkapása és Melnicsuk extrája növelte húszpontosra a fórt.

64425075_854526991600461_6272000536883494912_o

A második félidőben ugyan érezhető volt, hogy a Győr nem adta fel a párharcot, ám Becs Péter kiállítása csak jobban megnehezítette a hazai defense dolgát. Az utolsó játékrészben Rice második TD-je és Melnicsuk újabb futása eldöntötte a továbbjutás kérdését. 32-0-ra győzött a Capitals és ezzel készülhet a Budapest Wolves elleni visszavágóra a döntőért.

Grafika: Hungarian Football

Kijev Capitals – Győr Sharks 32-0 (13-0, 7-0, 0-0, 12-0)
Pontszerzők: Oleksandr Melnicsuk, Troy Rice 2-2 TD, Dmytro Serbin 1 TD,  Oleksandr Melnicsuk 2 XP

Ruslan Csebanenko, a Kijev Capitals vezetőedzője: Összességében a csapat jól játszott, hiszen betartottuk a taktikát. Emellett a defense le tudta kapcsolni az ellenfél támadósorát. Ugyan az offense-ünk egy kicsit elvesztette a koncentrációját a második negyedben, de a harmadik játékrész végére visszaszerezte. A legfontosabb, hogy sikerült felkészülnünk a találkozóra, ez hozta meg az eredményt.

Dustin Hawke, a Győr Sharks vezetőedzője: Nemcsak a mérkőzés előtt, de az alatt is nem kicsit teszteltek minket a ’football-istenek’. Ám sajnos elbuktuk a kihívást. A támadófalban voltak hiányzóink, ami befolyásolta az offense játékát. Ezt a Kijev kihasználta és folyamatosan sikeresen blitz-celt. Emellett rengeteg labdát elejtettek az elkapók. A szezonunk jó irányba tartott, de sajnálom, hogy vereséggel ért véget.