A hatok menetelése

Az FTC mindhárom vízilabdautánpótlás-bajnokságban legyőzte a hétközi forduló rangadóján a Szentest. A mérkőzések többségében nyertek az esélyesek, a Kaposvár azonban az ifjúságiak és a serdülők között is elkapta a Tatabányát.

Pusztai Viola Sokat nem pihenhettek a korosztályos vízilabdázók, hiszen vasárnap után szerdán ismét medencébe kellett ugorniuk. Az ifjúsági bajnokság 22. fordulójában az FTC rendkívül szoros meccsen nyert a Szentes ellen, a Kaposvár újabb pontokat gyűjtött.

A forduló rangadója

Ahogy az várható volt a hatodik helyen álló FTC és a hetedik Szentes mérkőzése igencsak kiegyenlített csatát hozott. Bár hazai pályán a zöld-fehérek kezdtek jobban, és a második negyedben többször is vezettek három góllal, a harmadik játékrész elején a szentesiek egyenlítettek. Az FTC gyorsan reagált, és onnan kezdve egy-két góllal végig vezetett. A mérkőzést 11-10-re nyerte, Irmes Pál és Gál Dávid is három találattal járult hozzá a győzelemhez.

A forduló meglepetése

A szezonban eddig csupán két mérkőzést nyerő Kaposvár az öt ponttal előtte álló Tatabányát fogadta. Bár a párharc inkább utóbbi sikerét ígérte, a somogyiak végig domináltak, az utolsó negyedet 6-1-re nyerték, végül nagy különbségű, 17-9-es győzelmet arattak.

És ami még a fordulóban történt…

Irmes Pál (6) három góllal vette ki a részét a Szentes elleni győzelemből Forrás: waterpolo.hu

Irmes Pál (6) három góllal vette ki a részét a Szentes elleni győzelemből  •  Forrás: waterpolo.hu

A tabella elején ezúttal nem történt helycsere, hiszen mind a hat, a négyes döntőért még versenyben lévő együttes nyert (az FTC-ről fentebb már ejtettünk szót). Az listavezető KSI a félidőben 12-1-re vezetett a Honvéd ellen, így a győzelme annak ellenére sem forgott veszélyben, hogy a piros-feketék a harmadik negyedet 2-2-re, az utolsót 4-2-re hozták. A mérkőzést 16-7-re nyerő KSI-ben Lévai András öt, Kardos Alexander négy góllal vette ki a részét, Bányai Márk 83 százalékkal védett.

A második helyezett UVSE a Debrecent fogadta, és már az első negyedben, a 7-1-es kezdéssel tudatosította ellenfelével: a Hajós Alfréd Uszodából egy pontot sem visz haza. A második negyed kivételével, amelyet a lilák 5-2-re nyertek meg, a többit egyaránt 7-1-el zárták, így a meccset 26-5-re nyerték meg. Baksa Benedek hét, Szatmári Kristóf öt gólig jutott, Vértes Márk 83 százalékkal védett.

Az Eger Szombathelyre utazott a hétközi fordulóban, és ahogy a többi éllovas, ugyancsak szoros mérkőzést játszott a házigazdákkal. Még úgy is, hogy azért tisztes távolságban tartotta őket a meccsen, és végül 10-5-re nyert. Szalai Gábor négy gólt lőtt, Csiszár Boldizsár 64 százalékkal védte a kaput.

Mire a szolnokiak a harmadik negyedben megzörgették a hálót a negyedik helyen álló BVSC elleni mérkőzésen, az ellenfél már 7-0-ra vezetett. Bár a második félidő kiegyenlített lett, a vasutasok 12-4-re nyertek. Várhegyi Dániel 80 százalékos teljesítményt nyújtott a győztes csapat kapujában.

A Vasas Szegeden vendégeskedett, és az első negyed után még úgy tűnt, hogy a házigazdák megnehezíthetik a dolgát. A folytatásban azonban a piros-kékek ellenfelük fölé nőttek, és rendkívül sima, 18-4-es győzelmet arattak. Bencz Rolf négyszer talált a kapuba, Burián Gergely mindhárom próbálkozását gólra váltotta.

Serdülőbajnokság

A serdülők mezőnyében ugyancsak az okozott némi meglepetést, hogy a Kaposvár 14-13-ra legyőzte a Tatabányát. A forduló rangadóján az FTC 15-8-ra nyert a Szentes ellen, Gál Dávid a zöldek közül öt gólig jutott. Az UVSE a jól sikerült második negyednek köszönhetően múlta felül 11-5-re a Debrecent. A lilák csapatában az ifjúságiak között is remeklő Vértes Márk saját korosztályában tizenhatból tizenegy lövést hárított. Az Eger 19-6-os győzelmet aratott a Szombathely felett, Magyar Márton tizenegy góllal járult hozzá a három pont megszerzéséhez.

Gyermekbajnokság

A gyermekek mérkőzésén az Eger nehezen tudta lerázni magáról a Szombathelyt, amely nagyot küzdött, de Landherr Csongor hiába szerzett hat gólt, csapata pedig tizenhármat, az egriek végül 17-13-ra nyertek. Az FTC 14-8-ra győzött a Szentes elleni rangadón, Gyapjas Brendon 64 százalékkal védte a zöldek kapuját. A nulla pontos Kaposvár a legkisebbek között nem tudta meglepni a Tatabányát, utóbbi 14-8-as diadalából Forisek Gergely nyolc góllal, Cseh Attila 71 százalékos kapusteljesítménnyel vette ki a részét.

FIÚ IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG, 22. FORDULÓ
Szolnok–BVSC 4-12, Kaposvár–Tatabánya 17-9, KSI–Honvéd 16-7, FTC–Szentes 11-10, UVSE–DVSE 26-5, Szombathely–Eger 5-10, Szeged–Vasas 4-18
A bajnokság állása: 1. KSI 60 pont, 2. UVSE 56, 3. Eger 52, 4. BVSC 51