– Történelmi érték van a kezünkben, óriási a felelősség, a Honvéd egy nemzeti érték – kezdte Mendelényi az Aranyoroszlánok című műsorban. – Nem gondoltam volna még egy jó pár évvel ezelőtt, hogy előfordulhat, hogy a Honvéd a 9-10. hely körül billeg. Volt bennem egy szégyenérzet. Nagyon remélem, hogy a játékosokban is volt legalább akkora szégyenérzet a bajnokság bizonyos pontjain, mint bennem. A negatív eredmények nagyon komoly nyomást gyakorolhatnak az ember mindennapjaira, családi életre, munkára, ezt én is éreztem magamon. Álmatlan éjszakák, a Honvéddal való folyamatos ébredés, háttérbe került sok minden. Tudom, hogy kicsit túl magasztos, de egy családként dobbant a szíve a szurkolóknak, a családtagoknak a Honvéd sikeréért.
A tulajdonos három kategóriába sorolta a nehézre sikerült szezon tanulságait, hibáit.
– Az első a hontalanság: úgy lejátszani most már több mint két szezont, hogy nincs otthonunk, nincsenek meg a játékosok fix helyei, az nem jó, főleg ha hosszútávon tart. Látszik a statisztikákból is, hogy kevés meccset nyertünk otthon, ilyen sosem volt. A második a szakmai hibák: látjuk ezeket, reméljük, hogy a következő átigazolási időszakban elkerüljük ezeket. Ha röviden akarnám összefoglalni, mondhatnám azt, hogy nem minden arany, ami fénylik. Össze lehet rakni a legjobbnak tűnő játékosgárdát, lehet bízni abban, hogy csapatként fognak küzdeni a pályán, de nekünk nemcsak játékosállományt kell felépíteni, hanem csapatot is, ez alatt pedig nemcsak a 25 labdarúgót értem, hanem a küzdeni akarást, hogy képesek legyenek mindent megtenni egymásért. Nincs olyan, hogy a nézőtérről azt lehet látni – és a nézőtérről mindent látni -, hogy valaki nem képes tűzön-vízen át mindent megtenni a csapattársáért, a klubért, és voltak ilyen pillanatok. Elmondtam, hogy ez nem jó, sőt, ennél a klubnál ez elfogadhatatlan. A harmadik a még mindig tartó koronavírus-járvány, amire nem szeretek hivatkozni, de az tény, hogy megütött minket a COVID. Volt olyan, hogy 17-18 játékosunk nem állt rendelkezésre, ez meg is zavarta a keretet.
Mendelényi kiemelte, hogy az akadémiai munka az elmúlt időszakban még a korábbiakhoz képest is magasabb fokozatra kapcsolt.
– Szeretnénk, ha minél több játékosunk tudna bemutatkozni az NB I-ben, de néha úgy érzem, hogy ezt csak mi szeretnénk, hiszen van két gátló tényező, aminek nem örülök. Egyrészt a 12 csapatos bajnokság nem segíti azt, hogy minél több fiatal játékost be tudjunk rakni a keretbe, másrészről pedig az az MLSZ-szabály, hogy 25 játékost lehet nevezni. Ez azt jelenti, hogy ha három kapust nevezünk be, akkor 22 játékos marad, azaz minden posztra két-két labdarúgó fér be, és akkor még hol vannak a fiatalok? Valamiért ez így alakult, nem értjük meg, de elfogadjuk.
A tulajdonos a hamarosan kezdődő átigazolási időszakkal kapcsolatban elmondta, hogy 2019 nyarán is már annyi pénzt költött a Honvéd a játékosvásárlásra, amennyit még sosem, tavaly nyáron még többet, idén nyáron pedig ez az összeg még magasabb lesz.