A jövő reménységei

A júniusban indított junior alapprogram idei záró eseményeként, a Magyar Golf Szövetség országos szintfelmérő versenyt rendezett a St. Lőrinc Golf Clubban. A junior korú golfozók létszámának növelése érdekében meghirdetett programhoz hét klub, kilenc edzője csatlakozott, az edzéseken közel nyolcvan, 8-13 éves gyermek szerzett alapszintű golftudást. A minibajnokságon ötven versenyző közül kerületek ki a korosztályos győztesek, Nyemetz Emma és Tóth Patrik (U10), Radnai Dina és Zsuppányi Zétény (U13).

Borongós idő fogadta szeptember 24-én a St. Lőrinci golf pályára érkező ötven ifjú golfozót, az értük izguló szüleit és nagyszüleit, hogy a Magyar Golf Szövetség által támogatott edzéseken szerzett friss tudással a birtokukban, minden bizonnyal életük első, golf karrierjük szempontjából talán legmeghatározóbb versenyén elütőre álljanak. A verseny sikeres lebonyolítását a program koordinátora, Rózsa Dávid, az edzők Popovits Barnabás, Scridon Laura, Tóbiás Zsolt (Budapest Highland Golf Club), Hideg Dániel (Forest Hills Golf & Country Club), Kuti Gábor (Old Lake Golf Club), Vadkerti Adél (Pannonia Golf & Country Club) és Décsy Attila (Zala Springs Golf Resort), valamint a szövetségi versenyek versenyigazgatója, Jakobi András garantálta a helyszínen.

Az U10-es kategóriában 16 fiú és 12 lány, három szakaszon mérte össze tudását, a szakaszokat mobil elütőkről indították. A lányoknál mind a három dobogós helyet Décsy Attila tanítványainak sikerült elhozni, Nyemetz Emma 14 ütéssel aranyéremmel, Riana Mustafina (15) másodikként, Sebestyén Zsófia (16) bronzérmesként végzett, a fiúknál Tóth Patrik 13 ütéssel szerzett első helyet, Horváth Lóránt (14, a jobb utolsó szakasszal) a második, Popovith Barna tanítványa, Magyar Álmos (14) a harmadik helyet szerezte meg.

Az U13-as korosztályt 12 fiú és 9 kilenc lány képviselte, ők ugyancsak mobil elütőkről, négy szakaszon küzdöttek a csillogó érmekért. A lányok versenyében Tóbiás Zsolt tanítványai végeztek az élen, Radnai Dina 22 ütéssel az első, Pintér Panka (23) a második lett, Markovics Elizabet Anna (26) bronzéremnek örülhetett. Az U13-as fiúk versenyét Décsy Attila tanítványa, Zsuppányi Zétény 20 ütéssel nyerte, miután az utolsó szakasz eredménye (3 ütés) jobbnak bizonyult a vele azonos végeredményt elérő Kozma Ádámmal (20) szemben, akinek így az ezüstérem került a nyakába, tőlük két ütéssel lemaradva, a harmadik Perlay Richárd Rezső (22) lett.

A díjakat Makszin Áron főtitkár, Rózsa Dávid, a junior program koordinátora és Jakobi András versenyigazgató adta át a győzteseknek, de minden induló számára emlékezetes marad a minibajnokság, hiszen valamennyi játékosnak emlékplakettel, éremmel és ajándék golflabdával kívántak további golfsikereket a szervezők. Az eredményhirdetés során Makszin Áron megköszönte a programban résztvevő edzők munkáját és elmondta, hogy az állami támogatással megvalósuló junior alapprogram jövőre is folytatódik, ahol az idei újonc versenyzőket már a Junior Tour fordulóira is várják.