A Kutyák és a Farkasok is örülhettek

Az U17-es bajnokságot a Bulldogs, míg az U15-öset a Wolves nyerte.

Az elmúlt hétvégén az Újpest Bulldogs és a Budapest Wolves egymás között rendezte le a serdülő és a gyermek bajnokságot. Míg a Kutyák magabiztosan győztek U17-ben, addig a Farkasok egy nagy küzdelemben húzták be az U15-öset.

74575868_3043519625662343_595145612387680256_o

Szombaton a serdülők léptek pályára a Szusza Ferenc Stadion melletti műfüves pályákon. A Bulldogs remekül kezdett és már az első negyedben két labdabirtoklásnyi előnyre tett szert Madaras Erik két futott touchdownjával (14-0). Ugyan a Wolves-defense összekapta magát a második játékrészre, de a harmadik negyedben már nem tudta megállítani a lila-fehér alakulatot. Pacuk Márton és Madaras Erik futásaival gyakorlatilag már eldőlt az aranyérem sorsa (28-0). Az utolsó játékrészben még a mercy rule is érvénybe lépett, miután Katona Martin használta ki azt, hogy a Farkasok rosszul snappeltek és rávetődött a labdára az end zone-ban (35-0). A találkozót pedig a védelem zárta Bali Ákos interception return TD-jével. Az Újpest Bulldogs óriási sikert elérve 41-0-ra legyőzte a Budapest Wolves-t és először története során U17-es bajnok lett.

Fotó: facebook

Újpes Bulldogs – Budapest Wolves 41-0 (14-0, 0-0, 14-0, 13-0)
Pontszerzők: Madaras Erik 3 TD, Pacuk Márton, Katona Martin, Bali Ákos 1-1 TD, Madaras Erik 5 XP

74590088_416478175713838_3581542901370322944_o

Szorosabb párharcot vívott a két együttes U15-ös csapata vasárnap. Azon a találkozón is vezetést tudtak szerezni a Kutyák az első negyedben Bali Ákos futásával, ám ezúttal a Wolves válaszolt Homoki Balázs megiramodásával (6-6). A második játékrészben Lázár András elkapásával ismét előnyhöz jutott a Bulldogs (12-6). Viszont a Farkasoknak ismét sikerült válaszolniuk: Steiner Bobby látta el egy touchdownt érő átadással Fullajtár-Horváth Gergőt (12-12). Az alapszakaszban vívott párharchoz hasonlított a döntő. A harmadik játékrészben ismételten az Újpest szerzett vezetést, Bali Ákos ismét beért az end zone-ba (18-12). A Kutyák védelme sokáig kitartott. Egészen az utolsó negyedig, amikor is a Farkasok Homoki Balázs futásával harmadjára is egalizáltak. Ám ezúttal Rostás Barnabás értékesítette a kétpontost. A Wolves ezzel 20-18-ra megverte a Bulldogs-ot és U15-ben először lehetett bajnok.

Grafika: Hungarian Football

Újpest Bulldogs – Budapest Wolves 18-20 (6-6, 6-6, 6-0, 0-8)
Pontszerzők: Bali Ákos 2 TD, Lázár András 1 TD, illetve Homoki Balázs 2 TD, Fullajtár-Horváth Gergő 1 TD, Rostás Barnabás 1 PAT