A Lazio 30 év után győzte le bajnoki meccsen a Milant a San Siróban

Ciro Immobile gólja és Bastos öngólja után sokáig 1-1-es döntetlenre állt a meccs, végül Joaquin Correa a hajrában megszerezte a 3 pont sorsát eldöntő találatot, amellyel a Lazio legyőzte a Milant. A fővárosi együttes legutóbb 1989 szeptemberében tudott idegenben bajnoki meccset nyerni a San Siróban a Rossoneri ellen.

A meccs első perceiben Calhanoglu végezhetett el szabadrúgást, de a védők tisztázni tudtak. Nem sokkal később a Lazio került helyzetbe, azonban Immobile lövésénél Donnarumma állta a sarat és nagyot védett. A 7. percben Piatek előtt adódott gólszerzési lehetőség a tizenhatoson belül, ám a lövése a védőn irányt változtatva elsuhant a kapu mellett.

A 21. percben Paquetá került ziccerbe, de a gyenge lövését könnyedén védte Strakosha. Az ellentámadásból majdnem előnybe kerültek a vendégek: egy kiugratás után Immobile telibe találta a felsőlécet. Egy percre rá Lazzari beadását követően Immobile megverte a védőket és a kapuba fejelt, ezzel vezetéshez jutott a Lazio (0-1).

Nem kellett sokat várni a válaszra, a 28. percben jött az egyenlítés. Theo Hernández kereste beadással a középen helyezkedő Piateket, ám a lengyel csatár nem tudott beleérni és a labda Bastosról a kapuba pattant (1-1). A 40. percben Calhanoglu nagyon közel járt a gólszerzéshez. A török játékos kapura tekerte a szögletet és Strakosha a gólvonalról ütötte ki a labdát. A játékvezető jelzett, hogy a játékszer nem haladt át a gólvonalon, így folytatódhatott a játék.

A félidő után egyértelműen a piros-feketék kezdték jobban a második játékrészt. Az 55. minutumban Calhanoglu indítása után a csereként beálló Rafael Leao előtt adódott ígéretes helyzet, de a védők közbeléptek. Pár percre rá Piatek lőtt a kapu mellé. A próbálkozások ellenére a Milan nem tudott betalálni és a meccs hajrájához érkezve egyre aktívabb volt a Lazio, Donnarummának többször is védenie kellett. A 83. percben már a fiatal kapus sem tudott menteni, Correa került ziccerbe és Donnarumma mellett a kapuba lőtt (1-2).

A meccs hátralévő részében nem született több gól, a Milan másodjára már nem tudott egyenlíteni, így újabb vereséget szenvedett – immáron a hatodikat ebben a szezonban.

MILAN – LAZIO 1-2

Időpont: 2019.11.03. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Calvarese
Gólszerzők: Bastos (28. öngól) ill. Immobile (25.), Correa (83.)
Sárga lapok: Duarte, Krunic, Bennacer ill. Milinkovic-Savic, Parolo, Radu, Leiva, Cataldi

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN: G. Donnarumma – Calabria, Duarte, Romagnoli, Theo Hernández – Paquetà (Rafael Leao 53.), Bennacer, Krunic (Bonaventura 85.) – Castillejo (Rebic 35.), Piatek, Calhanoglu.

Cserék: Reina, A. Donnarumma, Borini, Conti, Biglia, Caldara, Gabbia, Rodriguez, Kessié.

LAZIO: Strakosha – Bastos, Acerbi, Radu – Lazzari, Milinkovic-Savic (Parolo 60.), Lucas Leiva, Luis Alberto, Lulic – Immobile (Caicedo 60.), (Cataldi 82.), Correa.

Cserék: Guerrieri, Luiz Felipe, Patric. Lukaku, Berisha, Adekanye, Marusic, Vavro, Jony.