2021 januárjában még a győri ETO FC csapatában futballozott Kerkez Milos, aki a soron következő NL-mérkőzéseken debütálhat a magyar felnőttválogatottban. A 18 éves hátvéd ebben a szezonban – minden sorozatot figyelembe véve – 15 mérkőzésen 1 gólt és 5 gólpasszt jegyzett. Kerkez a scoutedftbl.com-nak adott interjújában beszélt arról, hogy igazolt Győrből az AC Milanhoz, majd onnan az AZ Alkmaar csapatához, illetve szót ejtett a magyar válogatottról is.
– Megtiszteltetés lesz a válogatottban játszani. Akár öt percig, akár kilencven percig van rám szüksége a kapitánynak, kimegyek és a legjobbamat nyújtom. Úgy érzem, készen állok – kezdte Kerkez, aki 2021 februárjában írt alá az AC Milan csapatához.
– Azon a télen sokan érdeklődtek irántam. Minden gyorsan történt, mert rövid volt az átigazolási időszak. Igazából Magyarországon akartam maradni, hogy fizikailag jobban fejlődjek. Két nappal az átigazolási időszak zárása előtt Paolo Maldini személyesen hívott fel, és találkozni akart velem és az édesapámmal. Tudod, amikor Maldini hív, nem gondolkodsz túl sokat. Ezután nyilvánvaló volt, hogy Milánóba megyek. Amikor egy ilyen nagy klub akar téged, nem mondhatsz nemet.
A fiatal balhátvéd arról is beszélt az interjúban, hogy Olaszországban hatalmas élményekkel lett gazdagabb és taktikailag sokat fejlődött itt.
–A Primaverában sok igazán tehetséges fiatal játékos van, és ott taktikailag is lehet fejlődni, ami jót tett nekem. Elszánt voltam, hogy bizonyítsak. A futball mindenhol más. Olaszországban taktikusabb futballt várnak el, Magyarországon fizikálisabb volt, most Hollandiában pedig gyors, mind a védekezésben, mind a támadásban. Az olaszországi tapasztalataim a taktikáról szóltak. Még a Primaverában is másfél órás videóelemzést végeztünk minden meccs után. Rengeteg videóelemzés és szabadrúgás-elemzés volt, szóval tényleg taktikailag nőttem itt fel. Megtanultam, hogy okosan játsszak és jobban használjam a fejemet a pályán. Azt hiszem, ez egy jó fejlődési folyamat volt – fogalmazott a játékos, majd kitért a távozása okaira is.
– Őrület volt az első csapattal edzeni. Amikor először mentem oda, és körülnéztem, ott volt Ibra, Théo Hernández és Rafael Leão. Két hónapja még néztem őket a tévében, és most velük edzettem. Hihetetlen, de nagyon jó élmény volt. Mindannyian kedves srácok voltak. Ugyanakkor bizonyítani akartam, nagyon keményen edzettem. Meg akartam mutatni magam az edzőnek, és be akartam bizonyítani, hogy a csapat tagja lehetek.
Kerkez ezután egy felkészülési mérkőzésen két gólt is szerzett, azonban az AC Milan leigazolta Fodé Ballo-Tourét, aki Theo Hernández cseréje lett, így Kerkezt visszaküldték a klub Primavera-csapatába.
Ezután több elsőcsapatos futballra számítottam. Arra számítottam, hogy lehetőséget kapok, mert jobban teljesítettem, mint a csapat bármelyik hátvédje a Primaverában. De sajnos nem így alakult.
– A Milan nyilvánvalóan egy hatalmas klub, és fiatal játékosként nem könnyű ott lehetőséget kapni. De úgy gondolom, hogy a teljesítményemmel és azzal, amit tettem, talán megérdemeltem volna egy esélyt, de minden klubnak megvan a maga filozófiája, hogy hogyan dolgoznak a fiatalokkal, így végül úgy döntöttem, hogy emiatt el akarok menni, és a felnőtt futballban akarok játszani.
A 18 éves védő eredetileg kölcsönbe távozott volna, ám végül 2021 telén a holland élvonalbeli AZ Alkmaar csapata szerződtette, végleg.
– Rengeteg ajánlatot kaptunk, de kölcsönjátékosnak lenni kockázatos lett volna. Volt néhány megkeresésem Németországból, de nagyon tetszett az AZ ajánlata, és ők számoltak velem.
Kerkez ebben a szezonban már a holland csapat alapemberévé vált és ő lett a gárda elsőszámú balhátvédje, miután Owen Wijndal – az együttes egykori csapatkapitánya – az Ajaxhoz szerződött. Az interjú zárásában Kerkezt a válogatott soron következő Nemzetek Ligája-mérkőzéseiről is kérdezték, de beszélt a jövőbeli céljairól is.
– Ha meg tudom állítani Serge Gnabryt vagy Leroy Sanét és jól teljesítek, akkor tudom, eljuthatok arra a szintre és akár a nagy csapatokba is odakerülhetek. Az egyik európai topliga lenne az álmom. Számomra Spanyolország az első, Anglia a második, majd Olaszország a harmadik. Spanyolországot azért tettem előre, mert jobban szeretem az ottani futballt. Robbanékonyabb, többször indulhatsz mélyből, technikásabb és gyorsabb a bajnokság – zárta.