A második siker

A Balkán-kupa után a lengyelországi Żyrardówban rendezett Olimpiai Reménységek Versenyét is megnyerte az U16-os leány-kosárlabdaválogatott. A két tornán két különböző összetételű csapat játszott.

L. G. Az U16-os leány-kosárlabdaválogatott a lengyelországi Żyrardówban szerepelt az Olimpiai Reménységek Versenyén, és akárcsak egy héttel korábban, a Bukarestben lebonyolított Balkán-kupán, ismét az első helyen végzett. Mészárosné Kovács Andrea teljesen másik csapattal utazott el Lengyelországba, mint amelyik Romániában szerepelt, a szövetségi edző ezúttal a tapasztaltabb játékosoknak adott lehetőséget a bizonyításra.

Leány ORV 2016

A tornagyőztes U16-os leányválogatott  •  Fotó: Sándor Ádám

A csapat bemelegítésként könnyed győzelemmel nyitott a szlovákok ellen. A 96-33-as siker alkalmával minden játékos nagyságrendileg ugyanannyit játszott, ráadásul mindegyikük betalált a kosárba. A 22-22 pontot jegyző Angyal Barbara és Horváth Fruzsina volt a legeredményesebb.

A házigazda lengyelek ellen már keményebb ellenállásba ütköztek a mieink, de a második negyedben 13-0-s rohamot produkálva állva hagyták ellenfelüket. Térfélcsere után állandósult a húsz pont körüli differencia, a végeredmény 82-60 lett a javunkra. A magyar válogatottból Angyal Barbara 23, Horváth Fruzsina 17 ponttal zárt.

A torna záró mérkőzésén a csehek következtek, akik ellen fordulatos mérkőzést vívtak a lányok. Az első negyed a miénk, a második a cseheké volt, a harmadikban pedig többször is változott a vezetés. A záró negyed az ellenfélnek sikerült jobban, így 76-64-re győzött. Ezúttal is Angyal Barbara volt a legeredményesebb, aki 22 pontot szórt.

Az utolsó nap másik mérkőzésén a lengyelek 97-45-re verték a szlovákokat, így hármas körbeverés alakult ki az élen, amelyből a magyar válogatott jött ki a legjobban. A tornagyőzelem mellett egyéni elismerések is jutottak a lányoknak. Angyal Barbara a torna legértékesebb játékosának járó díj mellett a pontkirálynői címet is kiérdemelte, a csapat legjobbjának pedig Horváth Fruzsinát választották.