A Milan nem kegyelmezett, győzelem az Inter ellen

A Milan hazai pályán 3-0-ra legyőzte az Intert a Serie A 22. fordulójának zárómérkőzésén.

Az első félidőben némileg aktívabb volt a vendég Internazionale, ám Roberto Mancini csapata igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani, ennek meg is lett a böjtje, a Milan ugyanis a 35. percben megszerezte a vezetést. Keisuke Honda adta be a labdát jobb szélről, Alex – aki felment a támadással – pedig néhány méterről a kapu jobb sarkába fejelt (1–0). Ez a gól volt az első fejes gól, amit az Inter a jelenlegi szezonban kapott. A második félidő közepén (a 70. percben) a vendégek tizenegyeshez jutottak, miután Alex egy gólhelyzet után a kipattanónál lerántotta Mauro Icardit, amiért Antonio Damato játékvezető a tizenegyespontra mutatott. Maga a sértett állt a labda mögé, ám Icardi pontatlan volt – noha Gianluigi Dunnarumma a másik irányba vetődött –, és a lövés a baloldali kapufán csattant, így maradt az 1–0. A Milan szinte rögtön büntetett, három perccel később M’Baye Niang adta középre a labdát, a berobbanó Carlos Bacca pedig a lemaradó Miranda mellől ballal, kapásból a bal felső sarokba lőtt (2–0).

Az Inter teljesen összeomlott, a 77. percben pedig jött a kegyelemdöfés: ekkor Niang ünnepelhetett. A francia támadó egy kontra végén remek labdát kapott Giacomo Bunaventurától, elsőre még nagyot védett lábbal Samir Handanovic, ám a kapus pechére a labda visszapattant Niang elé, aki másodszor már nem hibázott, és a kapuba emelt (3–0). Az összecsapás jegyzőkönyvéhez hozzátartozik, hogy a játékvezető a 49. percben túlságosan heves reklamálása miatt elküldte a kispadról Mancinit, a fekete-kékek vezetőedzőjét.

A Milan meglepően simán, 3–0-ra legyőzte az Intert, amely így maradt a tabella negyedik helyén, míg Sinisa Mihajlovic gárdája a hatodik.

MILAN – INTER 3-0

Időpont: 2016.01.31. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Damato
Gólszerzők: Alex (36.), Bacca (73.), Niang (77.)
Sárga lapok: Alex, Kucka, Balotelli ill. Jovetic

MILAN: Donnarumma; Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli; Honda (Boateng 89.), Kucka, Montolivo, Bonaventura; Niang (Balotelli 79.), Bacca (Bertolacci 85.).

Cserék: Abbiati, Livieri, De Sciglio, Calabria, Simic, Zapata, José Mauri, Poli, Menez.

INTER: Handanovic; Santon, Miranda, Murillo, Juan Jesus; Ljajic (Alex Telles 87.), Medel, Brozovic, Perisic (Felipe Melo 77.); Jovetic (Icardi 64.), Eder.

Cserék: Carrizo, Berni, Kondogbia, Palacio, Gnoukouri, D’Ambrosio, Nagatomo, Manaj.