A negyedik negyed döntött – A Szolnok lesz az Eger ellenfele a fináléban!

SzolnokOSC20170402

Nagy csatára kényszerített az OSC a Szolnokot a bajnoki elődöntő utolsó meccsét. Az újbudai gárda még egy góllal ment a negyedik negyed kezdetén, de végül a Szolnok örülhetett.

Vámos négyet is vágott az OSC ellen (Fotó: Szolnoki VSC/facebook)

A meccs előtt az volt a kérdés, a Szolnok vagy az OSC lesz az Eger elllenfele a fináléban?

Az első negyedben Salamon majd Brguljan révén megadta a mérkőzés alaphangulatát az OSC, 0-2. Ezek után az feljött a Tisza-parti együttes 2-2-re, ám ismét érkezett Salamon 2-3. A második nyolc percben Bátori révén kettővel vezettek már a vendégek 4-2. De érkezett Prlainovics majd egy időkérés után Vámos vágott be egy helyzetet, ezzel már egyenlő volt. Nem volt sokáig egál, hiszen egy fórt használt ki – ismét – Bátori, 4-5. Sőt, még egy előnyt zúdított be Nagy Viktor kapujába az OSC. Egy időkérés után Kovács Gábor villant, 4-6. A Szolnok ezek után zárkózott, hiszen egyre feljött a nagyszünetre, 5-6.

A fordulás után gyors gólváltást láthatott a nagyérdemű, először Bátori egy előnyt tett be a kapuba, majd Vámos lóbált és engedte el a legjobbkor a labdát, 6-7. Az egygólos vendég előny maradt a negyed végig. A záróakkordban Younger hat perccel a vége előtt egyenlített. Majd Gór-Nagy révén ismét a vendégek szereztek vezetést, 7-8. Ezek után azonban belelendült a Szolnok zsinórban szereztek hármat. Vámos másfél perccel a vége előtt 10-8-ra módosította az állást, majd szűk egy perc volt hátra és Zalánki visszahozta az OSC-s reményeket, 10-9. A végén maradt a közte egy, úgy, hogy a vendégeknek volt sanszuk az egyenlítésre is előnyből. A Szolnok címet védhet, míg az OSC a Fradi ellen mehet a harmadik helyért.

Férfi Ob I., elődöntő. harmaedik mérkőzés:

Szolnoki Dózsa-Közgép – A-Híd OSC Újbuda 10-9 (2-3, 3-3, 1-1, 4-2)
Gólszerzők: Vámos 4, Younger 2, Alekszics 1, Prlainovics 1, Varga Dénes 1, Gocics 1 ill. Salamon F. 3, Bátori 2, Brguljan 1, Kovács G. 1, Gór-Nagy 1, Zalánki 1

Eközben Szentesen is nagy csata folyt, ahol a Kurca-partiak a Tatabányával vívtak nagy meccset. Az állás itt 6-3 volt a találkozó előtt a bányásznak. Nos, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol az egyik, hol a másik együttes vezetett egy-egy találattal. Egészen a harmadik negyedig hajrájáig így ment ez, majd Werner és Szalai találatára a másik oldalon nem érkezett válasz, 10-8. A negyedik nyolc percet 11-9-ről kezdhették meg a csapatok, de Vörös hamar háromgólosra hízlalta a hazaiak előnyét, 12-9. Az utolsó másfél percig maradt a közte három, Szabó még kozmetikázott, a vége, így 13-11 lett. az eredmény azt is jelenti, hogy harmadik, mindent eldöntő meccsen fog kiderülni, ki lesz az UVSE illetve a KSI ellenfele.

Férfi Ob I., 13-16. helyért:

MentalCom Szentes – EPB Tatabánya 13-11 (4-4, 3-3, 4-2, 2-2) (a párharc állása: 6-6)
Gólszerzők: Szalai 4, Vörös 2, Werner 2, Vishnyakov 2, Somogyi 2, Kiss K. 1 ill. Kolarik 4, Máthé 2, Francsics 2, Salamon A. 2, Szabó B. 1