Joó Abigél bronzérmes a judo Eb-n!

Joó Abigél bronzérmet nyert a cselgáncs Európa-bajnokságon a 78 kg-osok küzdelmeiben a viadal szombati versenynapján. Varsóban néhány napja Csernoviczki Éva lett harmadik, így Joó a magyar küldöttség második érmét szerezte.

A kétszeres Európa-bajnok magyar dzsúdós a harmadik helyért kiírt meccsen a szlovén Klara Apotekarral találkozott, akit megvert eddigi két összecsapásukon. A harmadik csata is a KSI versenyzőjének a fölényét hozta, aki 2 perc 43 másodperc elteltével a védjegyének számító belső combdobással vetett véget a küzdelemnek.

Jobb lett volna nyilván egy fényesebb érem, de nem vagyok elégedetlen. Az elődöntőben kicsit ráestem a vállamra, amikor eldobott a francia, utána lejegeltem, remélem, rendben lesz. Így is jó meccset mentem vele, sajnos nagyon nehéz őt eldobni” – nyilatkozta Joó Abigél. Hozzátette, azért is örül különösen, mert az elmúlt két Eb-n nem állhatott dobogóra, és éremben bízik az augusztusi, budapesti világbajnokságon is.

A 26 éves Joó saját maga harmadik, a magyar judosportnak pedig a 46. Eb-bronzát szerezte meg. Pánczél Gábor többszörös olimpikon, Junior Prima-díjas tanítványa Londonban ötödik, Rióban hetedik lett.

A londoni olimpiai bronzérmes judós, Csernoviczki Éva a varsói Európa-bajnokság 48 kg-os versenyében nyert bronzérmet csütörtökön. A tatabányai judoka, Csernoviczki Csaba tanítványa tizedszer állhatott kontinensviadal dobogóján.

(MOB-MTI, fotó: MOB/Szalmás Péter, archív)